Hlavní navigace

ČT: Otázky Václava Moravce Speciál k volbám do EP – úterý 2. června

[Tisková zpráva] V úterý 2. 6. 2009 od 21.30 hodin na ČT2 třetí vydání Otázek Václava Moravce Speciál k volbám do Evropského parlamentu – živě z Ostravy – s J. Zahradilem, J. Havlem, M. Ransdorfem, Z. Roithovou, J. Dusíkem, R. Škrabánkem a J. Bobošíkovou o volbách, volebních programech jednotlivých stran, rozšiřování EU a dalších aktuálních evropských tématech.

Sdílet

Česká televize realizuje třídílný cyklus Otázky Václava Moravce Speciál věnovaný volbám do Evropského parlamentu. Třetí vydání bude vysíláno v přímém přenosu z Ostravy od 21.30 do 23.00 hodin na programu ČT2.

Hlavní hosté: „jedničky“ kandidátek politických stran, které ve dvou na sobě nezávislých volebních průzkumech (konaných v uplynulém týdnu), přesáhly hranici 5 % – Jan Zahradil (ODS), Jiří Havel (ČSSD), Miloslav Ransdorf (KSČM), Zuzana Roithová (KDU-ČSL)

Hosté na telemostu: „jedničky “ kandidátek politických stran, které se alespoň v jednom ze dvou na sobě nezávislých volebních průzkumů (konaných v uplynulém týdnu), s přihlédnutím ke statistické chybě, přiblížily hranici 5 % – Jan Dusík (Strana zelených), Roman Škrabánek (Nezávislí), Jana Bobošíková (Suverenita)

Témata debaty: další rozšiřování EU (Turecko, Srbsko atd.), problémy týkající se rozšiřování EU, složení budoucí Evropské komise a „český eurokomisař“, kvalita letošní předvolební kampaně k volbám do EP, platové ohodnocení poslanců EP, sociální výhody europoslanců, reforma Evropské unie, Lisabonská reformní smlouva, volební programy jednotlivých stran do voleb do EP

Debata proběhne v Kulturním domě města Ostravy. Vstup pro diváckou veřejnost je volný. Novináře prosíme o včasný příchod kolem 21. hodiny.

Otázky Václava Moravce Speciál lze sledovat nejen na programu ČT2, ale i v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz – živě a kdykoliv také ze záznamu.

První díl Otázek Václava Moravce Speciál k volbám do Evropského parlamentu s lídry kandidátek politických stran, kteří byli zvoleni do EP v roce 2004, vysílala Česká televize 19. května 2009 z Prahy. Druhé pokračování proběhlo 26. června 2009 v Bně, hosty byly „dvojky“ na kandidátkách do nadcházejících voleb do EP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).