Hlavní navigace

ČT: Otázky Václava Moravce Speciál k volbám do EP – úterý 26. května

[Tisková zpráva] V úterý 26. 5. 2009 od 21.30 hodin na ČT2 druhé vydání Otázek Václava Moravce Speciál k volbám do Evropského parlamentu – živě z brněnského výstaviště – s R. Falbrem, E. Tošenovským, V. Remkem, J. Březinou, K. Jacques, J. Hamplovou a S. Weiszovou o volebních programech jednotlivých stran a aktuálních evropských tématech.

Sdílet

Česká televize realizuje třídílný cyklus Otázky Václava Moravce Speciál věnovaný volbám do Evropského parlamentu. Druhé vydání bude vysíláno v přímém přenosu z Brna od 21.30 do 23.00 hodin na programu ČT2.

Hlavní hosté: „dvojky“ kandidátek politických stran, které ve dvou na sobě nezávislých volebních průzkumech (konaných v uplynulém týdnu), přesáhly hranici 5 % – Richard Falbr (ČSSD), Evžen Tošenovský (ODS), Vladimír Remek (KSČM), Jan Březina (KDU-ČSL)

Hosté na telemostu: „dvojky“ kandidátek politických stran, které se alespoň v jednom ze dvou na sobě nezávislých volebních průzkumů (konaných v uplynulém týdnu), s přihlédnutím ke statistické chybě, přiblížily hranici 5 % – Kateřina Jacques (Strana zelených), Jana Hamplová (Nezávislí), Silvia Weiszová (Suverenita)

Témata debaty: volební programy jednotlivých stran do voleb do EP, možnosti EP a poslanců při řešení globální ekonomické recese, opatření na úrovni EU, reforma evropského zemědělství, reforma rozpočtu EU, ratifikace Lisabonské smlouvy, vliv na fungování orgánů EU

Debata proběhne v areálu Brněnských výstav a veletrhů v pavilonu A – sál Rotunda. Vstup pro diváckou veřejnost je volný. Novináře prosíme o včasný příchod kolem 21. hodiny.

Otázky Václava Moravce Speciál lze sledovat nejen na programu ČT2, ale i v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz – živě a kdykoliv také ze záznamu.

První díl Otázek Václava Moravce Speciál k volbám do Evropského parlamentu s lídry kandidátek politických stran, kteří byli zvoleni do EP v roce 2004, vysílala Česká televize 19. května z Prahy. Třetí pokračování proběhne 2. června v Ostravě, hosty budou „jedničky“ na kandidátkách do nadcházejících voleb do EP.