Hlavní navigace

Česká televize hlavní mediální partner festivalu Jičín – město pohádky

[Tisková zpráva] Česká televize jako hlavní mediální partner festivalu Jičín – město pohádky uvede ve spolupráci s Dětskou operou Praha v sobotu 11. září od 15:00 v Jičíně tři miniopery Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka z cyklu ČT Opera nás baví.

Sdílet

Součástí bohatého programu festivalu Jičín – město pohádky, jehož hlavním tématem je Česká klasická pohádka, bude také sobotní odpoledne s Českou televizí. V sobotu 11. září od 15:00 na Valdštejnově náměstí zazní tři miniopery Karkulka, Šípková Růženka a O 12 měsíčkách, které zazpívá soubor Dětské opery Praha. Diriguje sbormistryně Michaela Rózsová. Během přestávek mezi jednotlivými operami budou probíhat soutěže o drobné ceny.

Populární autorská dvojice Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák napsala již na čtyři stovky písniček, k jejich tvorbě však patří i miniopery pro děti a mezi nimi svérázná Karkulka, věnovaná všem se smyslem pro humor: „Karkulka: Že jsem takhle zbarvená, říkají mi červená / Karkulka červená, že jsem takhle zbarvená."

Návštěvníci festivalu se mohou také těšit na setkání s pohádkovými postavičkami, které znají z večerníčků. V rámci mediálního partnerství Česká televize podporuje festival Jičín – město pohádky především formou vysílání celostátní spotové kampaně. Více o projektu: www.pohadka.cz

Desetidílný hudebně-vzdělávací cyklus Opera nás baví se na ČT1 představil poprvé v září 2009. Letos jej ČT vysílá v repríze a naváže šesti premiérovými díly. Děti a rodina jsou stěžejním tématem České televize napříč celým programovým schématem roku 2010. Televize veřejné služby nabízí jak pořady pro děti a celou rodinu, tak o dětech a rodině. Počítáme s dětmi v České televizi: 2010 – Rok dítěte – více informací: www.ceskatele­vize.cz/program/