Hlavní navigace

Česká televize hlavním mediálním partnerem festivalu Jeden svět 2008

[Tisková zpráva] ČT je hlavním mediálním partnerem Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět 2008. Připravila webový speciál, vysílá spotovou kampaň, zařadí Střípky Jednoho světa 2008 a tématu věnuje pozornost i v dalších pořadech.

Sdílet

Česká televize je hlavním mediálním partnerem Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět 2008. Desátý, jubilejní ročník se bude konat v Praze od 5. do 13. března 2008, v průběhu března a dubna se uskuteční ve 23 dalších městech po celé České republice. Problematika lidských práv je závažným celospolečenským tématem, na které ve svém vysílání upozorňuje také Česká televize.

V souvislosti s festivalem uvede Česká televize v neděli 2. března 2008 na ČT2 komponovaný Večer na téma… Diktátoři.

Do vysílání budou i v letošním roce zařazeny Střípky Jednoho světa 2008. V období od 4. března do 14. března 2008 na ČT2 budou divákům přinášet novinky a zajímavé informace z dění na festivalu. V osmiminutových aktualitách nebudou chybět ani setkání a rozhovory s významnými osobnostmi a tvůrci promítaných filmů.

Česká televize již tradičně připravila speciální web věnovaný festivalu. Návštěvníci stránek www.ceskatele­vize.cz/jeden­svet mohou zdarma on-line zhlédnout celkem 9 oceněných filmů předcházejících devíti ročníků. Každé pondělí před začátkem festivalu je v sekci Celovečerní filmy zveřejňován jeden vítězný snímek. Pro každý z filmů je také možné hlasovat v anketě. Filmy v plné verzi budou přístupné do konce března. Obsah internetového speciálu do začátku festivalu obohatí trailery filmů letošního ročníku, série krátkých filmů a během konání festivalu také oblíbené Střípky Jednoho světa 2008.

Česká televize a Jeden svět se zapojily do celosvětového projektu Proč potřebujeme demokracii?, který si klade za cíl prostřednictvím deseti dokumentárních filmů, odvysílaných velkými televizními stanicemi v desítkách států, vzbudit diskusi o demokracii a jejích podobách. Dokumenty vysílá Česká televize od 19. února do 22. dubna 2008 na ČT2. Svůj názor k jednotlivým tématům a otázkám o demokracii ztvárněným v dokumentech mohou diváci vyjádřit v diskusním fóru na internetovém speciálu festivalu.

Česká televize se bude festivalu Jeden svět 2008 věnovat i ve svých pravidelných kulturních a zpravodajských pořadech (Kosmopolis, Kultura.cz, Dobré ráno, Čétéčko, Film 2008 apod.). V rámci mediálního partnerství Česká televize podporuje festival především formou vysílání celostátní spotové kampaně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).