Hlavní navigace

ČT partnerem Mezinárodního festivalu animovaných filmů ANIFEST

[Tisková zpráva] Česká televize je hlavním mediálním partnerem jediného mezinárodního festivalu animovaných filmů v ČR AniFestu, jehož 6. ročník proběhne od 3. do 9. května 2007 v Třeboni.

Sdílet

Soutěže se zúčastní 242 filmů z 38 zemí. Česká televize soutěží v kategorii TV film a seriál s večerníčkem Doktor Animo – Jak chtěla myška vyrůst a v kategorii Videoklip s pořadem Děti kreslí písničky. V nesoutěžních projekcích zhlédnou diváci úspěšné české i zahraniční filmy.

Festival AniFest je samozřejmě hlavně svátkem animované tvorby, ale jako každoročně, nabídne i letošní ročník všem svým návštěvníkům bez rozdílu věku celou řadu doprovodných programů. Kromě pestré palety světových i českých krátkých a celovečerních filmů se děti mohou těšit i na divadelní představení.

I v letošním roce budou téměř po celou dobu festivalu fungovat také unikátní Školičky animace, kde si děti pod vedením studentů výtvarných škol, ale také profesionálních tvůrců a pedagogů světových jmen (Rodolfo Pastor – Španělsko, Jean-Luc Slock – Belgie, Monika Trajterová – Slovensko, Bedřich Glaser – ČR, Tomáš Hibi Matějíček – ČR), samy vytvoří svou animovanou prvotinu.

Před začátkem festivalu ve dnech 2 a 3. května proběhne Mezinárodní diskusní fórum na téma „Drogy a televize“. Jak poznamenal Ing. Jaromír Talíř, 1. náměstek ministra kultury, toto téma bude jistě velmi zajímavé také proto, že „…televize se pro mnoho lidí sama stala drogou…“ Za Českou televizi se semináře zúčastní JUDr. Darja Macáková, šéfdramaturgyně Centra publicistiky, dokumentaristiky a vzdělávání.