Hlavní navigace

ČT: Pořad Toulavá kamera ochutnává Česko boduje

[Tisková zpráva] První díl prázdninového speciálu Toulavá kamera ochutnává Česko sledovalo na ČT1 v průměru 680 tisíc dospělých. Podíl na publiku dosáhl 21,24 %.

Sdílet

Ve středu 7. července 2010 v 21:00 hodin odstartoval na ČT1 premiérou prvního dílu osmidílný seriál Toulavá kamera ochutnává Česko – prázdninový speciál oblíbeného cestovatelského magazínu Toulavá kamera.

Prázdninové tipy na výlet i recepty na zajímavé pokrmy si v prvním dílu série Toulavá kamera ochutnává Česko nenechalo u televizorů ujít v průměru 680 tisíc dospělých diváků (sledovanost 7,7 % při podílu na publiku 21,24 %), a to i v konkurenci současně vysílaného přímého přenosu ze semifinálového zápasu MS ve fotbalu. Dívaly se více ženy (430 tisíc) než muži (250 tisíc). Úvodní premiéru sledovala každá čtvrtá žena u televizoru.

První výlet po Čechách za chuťovým dobrodružstvím diváky zavedl do západočeského lázeňského města Karlovy Vary na proslulý likér, do Grandhotelu Pupp na pravé karlovarské knedlíky i na ochutnávku a koupel v pivních lázních v Chodové Plané. Tím ale výlet s Ivetou Toušlovou a Josefem Maršálem neskončil. Pokračoval návštěvou Pardubic a muzea v Letohradě, kde se v degustacích pokračovalo.

Další díl prázdninového speciálu Toulavá kamera ochutnává Česko uvede Česká televize v premiéře na programu ČT1 ve středu 14. července 2010 od 20:50 hodin.

Podrobnosti o celém projektu najdete v tiskové zprávě, více informací o jednotlivých dílech pak na webu České televize na stránkách pořadu, respektive na www.ceskatele­vize.cz/toula­vakamera.