Hlavní navigace

Česká televize pořádá na počátku května konferenci Sport a stát

[Tisková zpráva] Česká televize bude ve dnech 4. a 5. května 2010 hostit konferenci Sport a stát. Dvoudenní setkání, jehož se zúčastní zástupci Českého olympijského výboru, funkcionáři jednotlivých sportovních svazů a organizací a s nimi i politické špičky státu slavnostně zahájí generální ředitel České televize Jiří Janeček.

Sdílet

O potřebě pomoci českému sportu se hovoří už dlouho. Naposledy tuto otázku rozvířily neúspěchy českých reprezentantů v našich jinak dlouhodobě úspěšných a populárních sportovních odvětvích. Propad naší fotbalové reprezentace v kvalifikaci na MS v Jihoafrické republice nebo předčasné vyřazení českých hokejistů na ZOH v kanadském Vancouveru – to je jen pověstná špička ledovce, za níž se skrývají mnohem hlubší problémy. V těchto i jiných sportech odchází úspěšná generace, kterou kvůli nedostatečné podpoře mládežnického sportu nemá kdo nahradit. Mnozí sportovní funkcionáři bijí na poplach: bez podpory státu se nelze obejít! Sport je navíc tak pevnou součástí života české společnosti, že podpora sportu se dnes stává jedním ze zásadních předvolebních témat.

Česká televize proto vychází vstříc této mimořádné poptávce nejen po kvalitním a všestranném zamyšlení nad budoucností našeho sportu, ale především po vstřícném a odpovědném řešení léta odkládaných problémů. Televize veřejné služby, jež je zároveň předním a v podstatě jediným vysílatelem českého sportu, včetně menšinového, chápe uspořádání konference jako velkou výzvu. Oceňuje proto, že účast na konferenci přislíbily přední osobnosti z řad sportovních funkcionářů i politiků. Na konferenci se objeví vrcholní zástupci ČOV Milan Jirásek a František Dvořák, předseda ČMFS Ivan Hašek, předseda Asociace tělovýchovných jednot a sportovních klubů ČR Jaroslav Němec, nový předseda ČSTV Pavel Kořán, starosta České obce sokolské a současně předseda Všesportovního kolegia ČR Jaroslav Bernard a mnozí další. Z politiků přislíbili účast také zástupci parlamentních stran – Petr Nečas (ODS), Miroslav Kalousek (TOP 09), Jiří Šlégr (ČSSD), Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) nebo Kateřina Konečná (KSČM).