Hlavní navigace

ČT: Příběhy slavných a diskusní pořad Máte slovo diváky zaujaly

[Tisková zpráva] Na středeční večer 1. října připravila Česká televize pro diváky hned dva atraktivní pořady z vlastní produkce. Jak stále oblíbenější série Příběhy slavných, tak diskusní pořad Michaely Jílkové Máte slovo, zaujaly televizní publikum.

Doba čtení: 1 minuta

Středeční díl Příběhů pod názvem Mefistův rytíř představil divákům pohnutý životní osud hudebníka a skladatele Karla Svobody, který nedávno tragicky zemřel. Vzpomínky jeho ženy Venduly, syna Petra a přátel ze světa české populární hudby sledovalo 1 milion 220 tisíc diváků starších 15 let, což představuje 14,1 %, při podílu na publiku 33,53 %.

V rámci divácky zajímavého cyklu, který se soustředí na soukromý život slavných lidí, byl díl Mefistův rytíř o autorovi chytlavých melodií a milovníkovi obrazů a rychlých vozů, zatím nejsledovanější od začátku tohoto roku. Přiblížil se mu pouze příběh nezapomenutelného Vladimíra Menšíka, který o letošních prázdninách 6. 8. 2008 viděl 1 milion 41 tisíc dospělých diváků (12,0 %, při podílu 34,33 %).

Divácky atraktivní programová skladba středečního večera 1. října pokračovala diskusním pořadem Máte slovo, kterým provází známá moderátorka Michaela Jílková. Tři úhly pohledu na téma Exekuce dětí a jejich navracení do zahraničí zaujalo 529 tisíc dospělých diváků, při sledovanosti 6,1 % a podílu na publiku 20,63 %.