Hlavní navigace

ČT: Příběhy slavných a diskusní pořad Máte slovo diváky zaujaly

[Tisková zpráva] Na středeční večer 1. října připravila Česká televize pro diváky hned dva atraktivní pořady z vlastní produkce. Jak stále oblíbenější série Příběhy slavných, tak diskusní pořad Michaely Jílkové Máte slovo, zaujaly televizní publikum.

Sdílet

Středeční díl Příběhů pod názvem Mefistův rytíř představil divákům pohnutý životní osud hudebníka a skladatele Karla Svobody, který nedávno tragicky zemřel. Vzpomínky jeho ženy Venduly, syna Petra a přátel ze světa české populární hudby sledovalo 1 milion 220 tisíc diváků starších 15 let, což představuje 14,1 %, při podílu na publiku 33,53 %.

V rámci divácky zajímavého cyklu, který se soustředí na soukromý život slavných lidí, byl díl Mefistův rytíř o autorovi chytlavých melodií a milovníkovi obrazů a rychlých vozů, zatím nejsledovanější od začátku tohoto roku. Přiblížil se mu pouze příběh nezapomenutelného Vladimíra Menšíka, který o letošních prázdninách 6. 8. 2008 viděl 1 milion 41 tisíc dospělých diváků (12,0 %, při podílu 34,33 %).

Divácky atraktivní programová skladba středečního večera 1. října pokračovala diskusním pořadem Máte slovo, kterým provází známá moderátorka Michaela Jílková. Tři úhly pohledu na téma Exekuce dětí a jejich navracení do zahraničí zaujalo 529 tisíc dospělých diváků, při sledovanosti 6,1 % a podílu na publiku 20,63 %.