Hlavní navigace

ČT přichystala pro děti Velkou prázdninovou pátračku

[Tisková zpráva] S Českou televizí od počítače do přírody! Velká prázdninová pátračka dětského webu TýYó láká mladší děti i teenagery k populárnímu geocachingu. Pátráme po navigačních krabičkách, které poztráceli mimozemšťané. Pomozte jim k návratu na planetu Yó a vyhrajte kolo, stan nebo spacák.

Sdílet

Nová média ČT pod vedením výkonného ředitele Milana Fridricha nadále rozvíjejí dětský web České televize TýYó. V těchto dnech na tomto portálu startuje nová letní aktivita. Mladší děti i teenageři se mohou na www.tyyo.cz/sos zapojit do Velké prázdninové pátračky. Soutěž o hodnotné ceny je zavede od počítačových monitorů ven do přírody.

Ve hře, postavené na principu i u nás stále populárnějšího geocachingu, pomáháme třem malým mimozemšťanům a jejich pozemskému kamarádu Jonášovi najít cestu zpátky na domovskou planetu Yó. Ze šifer uvedených na webu soutěžící vyluští polohu ukrytých schránek – navigačních krabiček, které mimozemšťané poztráceli. Tím však jejich úkol nekončí.

Děti nesmí být líné vydat se reálně do přírody a podle souřadnic krabičku v terénu opravdu najít. Jen tak se dozvědí jednu ze tří potřebných indicií. Ve všech krajích ČR Česká televize rozmístila celkem 26 „kešek“. Každému soutěžícímu stačí vypátrat 3 navigační krabičky, může si tedy vybrat lokality ve svém okolí.

Tři soutěžící, kteří pomocí indicií najdou na hvězdné mapě planetu Yó, mohou získat na konci prázdnin zajímavou odměnu – kolo, stan nebo spací pytel. Veškeré podrobnosti o soutěži – pravidla, nezbytné šifry i hvězdnou mapu a Jonášův blog – najdete na www.tyyo.cz/sos.

Nové multimediální interaktivní dětské hřiště Česká televize spustila 7. června 2011. Web www.ceskatele­vize.cz/tyyo je určen předškolákům, mladší i starším školákům. Více informací v tiskové zprávě Česká televize spouští očekávaný web pro děti TýYó.