Hlavní navigace

Česká televize přináší seriál z novinářského prostředí

[Tisková zpráva] Od 15. července se diváci České televize mohou těšit na nový francouzský seriál odehrávající se v atraktivním prostředí médií.

Sdílet

O těch se ve Francii mluví jako o čtvrté velmoci ve státě. Za první tři jsou považovány: exekutiva, legislativa a soudnictví. Ale platí to i dnes? Zastává tisk a televize skutečně ještě roli hlídače demokracie? Nebo je hračkou v rukách politiků? Uvědomujeme si vůbec, jak ovlivňují média naše vědomí a chování?

Tyto otázky si kladli tvůrci, když se rozhodli natočit seriál z prostředí televizního zpravodajství a redakce celostátního deníku.

Nebezpečné investigativní pátrání, snaha politiků manipulovat médii, rivalita uvnitř redakce, ekonomické tlaky, to vše patří k novinářské práci. Tvůrci nahlíží do nitra televizního zpravodajství televize TV2F a do redakce velkého deníku 24 hodin.

Jednou z hlavních postav je Thomas, enfant terrible televizního zpravodajství stanice TV2F, jenž se snaží rozkrývat ilegální obchod se zbraněmi, do kterého jsou zapleteni i někteří členové vlády. Thomas se chová jako neřízená střela, a občas se tak dostane do životu nebezpečných situací.

V seriálu se objevuje řada známých francouzských herců, mezi nimiž vyniká Patrick Bouchitey v roli novinářského matadora Michela.

Seriál byl v premiéře uveden v roce 2007 na stanici Canal + a vzápětí se setkal s velkým úspěchem, což si vyžádalo natočení druhé řady. Česká televize přinese prozatím osm dílů první série, a to každou středu od 15.7. od 22,00 na ČT1.