Hlavní navigace

Česká televize připomene vynikajícího herce Vladimíra Dlouhého

[Tisková zpráva] Osobnost a herecké umění Vladimíra Dlouhého připomene Česká televize mimořádnou programovou změnou dnes 21. 6. na ČT2 od 22:15 v pořadu Krásné ztráty a v neděli 27. 6. na ČT1 od 20:00 umělcovou poslední televizní rolí v premiéře detektivního filmu Domina (režie J. Svoboda). V obou pořadech se Vladimír Dlouhý setkal se svým bratrem Michalem.

Sdílet

Pondělí 21. 6. ČT2 22.15 Krásný ztráty
Vzpomínka na vynikajícího herce Vladimíra Dlouhého, který se setkal v baru u Michala Prokopa se svým bratrem Michalem (2009).

Neděle 27. 6. ČT1 20:00 Domina (premiéra)
Vladimír Dlouhý a jeho bratr Michal jako dvojice vyšetřovatelů Jaroslav Falta a Petr Bouček v detektivním příběhu ze současnosti inspirovaném skutečným kriminálním případem.

V dalších rolích diváci uvidí Markétu Hrubešovou, Tomáše Töpfera, Milana Kňažka a další. Scénář Ivan Horník. Dramaturgie: Miloš Fedaš, Jaroslav Kravka. Kamera: Ivo Popek. Spolupráce na scénáři a režie Jiří Svoboda, který film natočil na konci loňského roku v Centru dramatické tvorby Televizního studia Brno ČT.

Okresní město žije vraždou místní známé podnikatelky. Do složitého případu je zapletena řada známých osobností a celý se „točí“ kolem luxusního pánského podniku. Je na dvojici kriminalistů Faltovi a Boučkovi, aby jej vyřešili. Režisér Jiří Svoboda příběh pojal v duchu klasických filmových detektivek, které se kromě vyřešení samotné zápletky věnují i práci policistů včetně jejich moderního technického zázemí. Scénář vznikl na základě námětu jednoho z členů autorského týmu Četnických humoresek Michala Dlouhého.

Herecké umění Vladimíra Dlouhého si mohou diváci také připomenout v minisérii Laskavý divák promine ve středu 23. 6. na ČT1 od 09:00 hod. a v cyklu Hříchy pro pátera Knoxe v neděli 4. 7. na ČT1 od 11:00 hod.

Vladimír Dlouhý se narodil 10. června 1958. Do povědomí diváků se zapsal hned první výraznou filmovou rolí postiženého chlapec ve snímku Karla Kachyni Už zase skáču přes kaluže. Diváci si zamilovali i jeho Petra Majera z oblíbeného seriálu Arabela. Jenže od té doby už uplynula dlouhá desetiletí. Vladimír Dlouhý se mezitím stal jedním z nejvýraznějších českých charakterních herců. I když Calligulu hrál v Divadle Na zábradlí také už před více než dvaceti lety, nelze na tento výkon zapomenout. I jeho filmové a televizní herectví bylo mimořádné, připomeňme cenu Český lev za vedlejší roli v distribučním filmu ČT Hlídač č. 47 režiséra F. Renče. Jeden z nejnadanějších a nejvšestrannějších českých herců, Vladimír Dlouhý, zemřel ve věku dvaapadesáti let po těžké nemoci 20. června 2010.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).