Hlavní navigace

Česká televize připomene osobnost Ladislava Smoljaka

[Tisková zpráva] Osobnost Ladislava Smoljaka připomene Česká televize v den posledního rozloučení s tímto charismatickým divadelním a filmovým tvůrcem, jedním ze zakladatelů Divadla Járy Cimrmana. ČT1 od 20:00 hodin uvede záznam představení tohoto divadla Hospoda na mýtince, které do svého vysílání zařazuje mimořádnou programovou změnou.

Sdílet

Hospoda na mýtince, opereta s výpravou a kostýmy, je prvním společným dílem pánů Smoljaka a Svěráka napsaným pro Divadlo Járy Cimrmana. Dnes kultovní titul stál na počátku dlouhé řady her, které svým humorem a především pohledem na svět nemají v jiných kulturách obdoby. Proto právě Hospodou na mýtince se chceme s Ladislavem Smoljakem rozloučit.

V záznamu představení Divadla Járy Cimrmana hrají: Z. Svěrák, M. Čepelka, L. Smoljak a V. Kotek. Režie: L. Smoljak.

Ladislav Smoljak se narodil 9. prosince 1931 a proslavil se jako uznávaný filmový i divadelní režisér, scenárista a herec. Společně se Zdeňkem Svěrákem psali pro Divadlo Járy Cimrmana hry o českém fiktivním géniovi Járovi Cimrmanovi. Byli také autory několika celovečerních filmů. Ladislav Smoljak zemřel po těžké nemoci 6. června 2010.