Hlavní navigace

Česká televize připravena na světový šampionát basketbalistek

[Tisková zpráva] Česká televize zabezpečuje od čtvrtka 23. září do neděle 3. října bezchybné celosvětové šíření televizního signálu z Mistrovství světa v basketbalu žen, které hostí tentokrát Česká republika. Po domácích světových šampionátech v ledním hokeji v roce 2004 a v klasickém lyžování v roce 2009 jde o další náročnou akci, na níž se bude podílet více než 200 členů štábů v Brně, Ostravě a Karlových Varech.

Sdílet

Česká televize zabezpečuje výrobu mezinárodního i národního signálu z celého šampionátu podle regulí televizních komisí Mezinárodní basketbalové federace (FIBA). Zajistí přitom výrobu přímých přenosů ze všech 62 zápasů šampionátu a také komplexních souhrnů ze všech utkání každého hracího dne. Podle údajů FIBA by měl signál ze ženského šampionátu zasáhnout 140 zemí světa. Komentátory zatím vysílá 10 společností. Velký zájem projevila zejména Francie a Čína. Asijská supervelmoc vysílá na MS hned dvě společnosti: státní CCTV a ještě jednu internetovou. Na otázku v dotazníku, jakou předpokládají Číňané sledovanost zápasů národního týmu, uvedli čtvrt miliardy diváků. Značný zájem o šampionát projevují také Brazilci, kteří mají k dispozici vlastní satelitní vůz a k mezinárodnímu přenosu ještě přídavné unilaterální kamery. Počítá se i s celosvětovým využitím internetové televize FIBA TV.

Pro vysílání přenosů ze základních skupin musí ČT nasadit alespoň 9 kamer, pro finálovou část šampionátu v Karlových Varech požaduje FIBA minimálně 12 kamer. Pro zápasy českého týmu i závěrečná kola bude znovu připraveno i české studio s komplexním zaměřením na náš reprezentační tým. Chybět nebudou zajímavé pohledy do zákulisí šampionátu. ČT musí rovněž zabezpečit panevropské satelitní distribuce i vzájemné propojení signálu mezi Prahou, Ostravou a Karlovými Vary. Od druhé fáze turnaje se bude totiž souběžně hrát ve všech třech halách a musí být dodrženy jednotné požadavky na nejvyšší kvalitu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).