Hlavní navigace

ČT připravuje mimořádné Otázky Václava Moravce ke krajským volbám

[Tisková zpráva] Česká televize připravuje čtyři mimořádná vydání Otázek Václava Moravce věnovaná krajským volbám. Redakce zpravodajství je bude vysílat vždy ve čtvrtek 25. září, 2., 9. a 16. října 2008 ve 21.00 hodin na ČT2 v délce 90 minut.

Sdílet

Mimořádné Otázky Václava Moravce ze tří největších krajů v ČR, Moravskoslezského, Středočeského a Jihomoravského, budou koncipovány jako diskuse lídrů kandidátek nejsilnějších politických stran v daném regionu a vysílány ve jmenovaném pořadí. Česká televize už oslovila politické subjekty, aby vyslaly kandidáty do tohoto mimořádného projektu. Kritériem pro výběr nejsilnějších stran budou dva nezávislé průzkumy předvolebních preferencí, z nichž vyplyne pět až šest účastníků debaty. Pořad bude rozdělen do dvou částí: v první budou diskutující odpovídat na dotazy moderátora Václava Moravce, ve druhé pak na dotazy regionálních novinářů a diváků v sále.

Čtvrté vydání Otázek Václava Moravce ke krajským volbám bude z pražského studia ČT. Parlamentní strany mají možnost vyslat do něj reprezentanta, kterého pokládají za tvář svojí strany pro krajské volby. Politici budou s moderátorem diskutovat o aktuální situaci v českých a moravských regionech a o výzvách, které čekají nové hejtmany a krajské zastupitele v nejbližších letech. Debatovat se bude například i o zkušenosti regionů s členstvím ČR v Evropské unii.

Krajským a senátním volbám, které se konají 17. a 18. října 2008, se budou věnovat i pravidelné zpravodajské a publicistické pořady, kterými jsou Otázky Václava Moravce či Události, komentáře, nový ranní zpravodajský blok na ČT1 a ČT24 Studio 6 nebo Dobré ráno na ČT2 a diskusní formáty na ČT24.

V sobotu 18. října, po zavření volebních místností, proběhne na ČT1 a ČT24 Volební studio.