Hlavní navigace

ČT: Ptáčata nominovaná na cenu Gypsy Spirit vzpomínají na volby

[Tisková zpráva] Časosběrný dokument České televize Ptáčata aneb Nejsme žádná béčka byl nominován na cenu Gypsy Spirit vyhlašovanou Sekcí pro lidská práva Úřadu vlády ČR. Tento pátek 19. 11. 2010 od 20:55 hodin sledujte na ČT2 volbu předsedy třídy v pokračování s názvem Na prahu volby.

Sdílet

Šestnáctidílný docu-seriál České televize Ptáčata aneb Nejsme žádná béčka byl nominován na cenu Gypsy Spirit. Uspět může v kategorii Čin roku. Záznam slavnostního předávání těchto cen odvysílá zpravodajská stanice ČT24 v sobotu 11. prosince 2010 od 20:00 hodin.

Ceny Gypsy Spirit vyhlašuje Sekce pro lidská práva Úřadu vlády ČR. Letošní ročník probíhá v rámci vládní Kampaně proti rasismu 2010. Projekt je zaměřen na podporu aktivního úsilí všech, kteří se podílejí na zlepšení situace Romů ve své zemi. Cílem projektu je vytvořit tradici oceňování práce pro romskou komunitu, vybudovat veřejnou platformu pro prezentaci pozitivních reálných přínosů a přiblížit tak široké veřejnosti aktivity organizací a jednotlivců zaměřené na podporu integrování romské menšiny do společnosti a na zlepšení její životní situace. Ocenění Gypsy Spirit je proto zaměřeno na podporu a zviditelnění těch projektů a aktivit, které přinášejí skutečné, měřitelné výsledky a představují pro romské obyvatele reálnou pomoc. Více na webu: www.gypsyspirit­.eu/cz/

Časosběrný dokument Ptáčata aneb Nejsme žádná béčka sleduje 2. B, třídu převážně romských dětí. Pořad uvádí v premiéře vždy v pátek večer od 20:55 hodin program ČT2. V předchozích deseti dílech diváci viděli Ptáčata nejen na škole v přírodě, ale i na návštěvě České televize, v luxusní restauraci, u zubaře nebo v Obecné škole. Čeká je ještě výlet do mosteckého Chanova, k moři a především velká událost – volba předsedy třídy.

Epizodu s názvem Na Prahu volby vysílá ČT2 tento pátek 19. listopadu 2010 od 20:55 hodin. Ptáčata vyrážejí v době parlamentních voleb do hlavního města, aby v Senátu zvolila svého zástupce. Které volby jsou „velké“? A které „malé“? S malými kamerami děti v ulicích Prahy zjišťují, kdo koho bude volit a proč. Proč by Sára chtěla za předsedu třídy Jiřího Paroubka? Koho budou volit rodiče Ptáčat? Děti se musí rozhodnout, komu ve třídě dají svůj hlas a důvěru. A rozhodování nebudou mít v žádném případě jednoduché…

Více o seriálu na internetových stránkách: www.ptacata.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).