Hlavní navigace

Česká televize se ohrazuje proti nařčení Marka Dalíka

[Tisková zpráva] Česká televize se důrazně ohrazuje proti nepodloženým obviněním reportéra Dalibora Bártka, která dnes v rozhovoru pro Lidové noviny uvedl Marek Dalík a žádá jmenovaného, aby svá tvrzení doložil, nebo se za své výroky veřejně omluvil.

Sdílet

Dosavadní vystupování Marka Dalíka, kdy se pokoušel ovlivnit vysílání reportáže v pořadu Reportéři ČT, považovala ČT dosud za aktivity výrazně nepřekračující ještě přípustné lobování. Jeho dnešní výroky jsou ovšem naprosto nepřijatelné.

Marek Dalík v dnešním rozhovoru pro deník Lidové noviny mimo jiné uvedl: MD – „(…) Bártek se mě pak ptal, kolik bych dal, kdyby natáčení reportáže zastavil. Otázka LN: Řekl si přímo o peníze? MD – Chtěl je po mně (…).“ V další části rozhovoru Marek Dalík uvádí: „(…) Zjistil jsem, že jde opravdu o útok ze strany sociální demokracie. Že to zadání je od nich.“

Česká televize kategoricky odmítá tato nepravdivá nařčení a žádá Marka Dalíka, aby svá závažná obvinění doložil. Pokud tak neučiní, zváží ČT další právní kroky, neboť zde existuje vážné podezření, že se Marek Dalík svými nepravdivými výroky mohl dopustit trestných činů pomluvy a křivého obvinění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).