Hlavní navigace

Česká televize ukáže, Kde peníze pomáhají v roce 2012

[Tisková zpráva] Kde peníze pomáhají – dokumentární cyklus České televize seznámí od 15. ledna do 6. května 2012 diváky s využitím prostředků ze sbírky Pomozte dětem. Ze třináctého ročníku tohoto společného projektu České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti byla rozdělena částka 15 700 062 Kč na projekty nestátních neziskových organizací z celé republiky.

Sdílet

Sedmnáct dokumentů, mapujících projekty podpořené ze sbírky Pomozte dětem v roce 2011, odvysílá program ČT 1 od 15. 1. do 6. 5. 2012 vždy v neděli odpoledne.

ČT1 | 15. 1. | 14:10 | Kde peníze pomáhají: Osobní asistence pro chlapce s Williamsovým syndromem. Občanské sdružení Willík pomáhá dětem s Williamsovým syndromem. Ve výběrovém řízení získalo 32 000 Kč na individuální projekt: Osobní asistence pro Bartoloměje, který navštěvuje logopedickou třídu mateřské školy a potřebuje pomoc při jídle, oblékání a v komunikaci. Pobyt ve školce chlapci velmi prospívá. Je mezi svými vrstevníky, rozvíjí se u něj díky tomu řeč a začíná zvládat sebeobsluhu. Integrace dětí s postižením do běžných zařízení je důležitá i proto, aby si zdravé děti na postižené zvykly, naučily se je přijímat a komunikovat s nimi.

Cyklus krátkých dokumentů Kde peníze pomáhají se na obrazovce ČT objevuje již od roku 2002. Vzniká ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti a seznamuje s dětmi žijícími mimo vlastní rodinu i s dětmi s tělesným a duševním nebo smyslovým postižením, s vývojovými a výchovnými problémy, s organizacemi pomáhajícími dětem týraným, zneužívaným a zanedbávaným nebo ohroženým různými formami závislosti. Dokumenty představují i ty, kteří se o děti starají a snaží se o zlepšení jejich života.

Novinkou 13. ročníku se staly tematické projekty, ve dvouletých cyklech zaměřené na aktuální oblast práce s dětmi. V prvním dvouletém období bylo vybráno téma krizová pomoc dětem a dětská krizová centra. Tematickým projektům je finanční podpora přidělena ve dvou částech, a to jak z 13. ročníku, tak z právě probíhajícího 14. ročníku. Podporou vybraného tématu by se měl zvýšit počet dětí, ke kterým se odborná pomoc dostane, počet krizových center a kvalifikovaných odborníků i dostupnost specializovaných pracovišť.

Více informací k projektu Pomozte dětem na www.pomoztedetem.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).