Hlavní navigace

Česká televize uspěla ve sporu s finančním úřadem o 300 milionů korun

[Tisková zpráva] Finanční ředitelství Hlavního města Prahy v těchto dnech rozhodlo o zrušení dodatečných platebních výměrů za roky 2005–2006, které České televizi v letošním roce vyměřil Finanční úřad pro Prahu 2. Na základě tohoto rozhodnutí zaslal finanční úřad pro Prahu 4 České televizi Rozhodnutí o přeplatku daně z příjmů právnických osob a vrátil neoprávněně zadržovanou částku.

Sdílet

Finanční kontrola probíhala v České televizi od února tohoto roku a provádělo ji oddělení specializované kontroly Finančního úřadu pro Prahu 2. Výsledkem této kontroly bylo konstatování, že Česká televize údajně nesprávně tvořila fond televizních poplatků a tím se mohla dopustit chybného odvádění daní. Česká televize se proti rozhodnutí okamžitě odvolala. Přes probíhající spor byla Česká televize nucena zaplatit na účet finančního úřadu zhruba 300 milionů korun.

Výsledkem sporu je, že argumenty České televize byly v plném rozsahu přijaty a finanční úřad je povinen zadržované peníze vrátit. „Je to pro Českou televizi i mě osobně velká satisfakce. Byli jsme i v médiích podezříváni z daňových úniků a před volbou generálního ředitele bylo zásadně zpochybňováno hospodaření televize veřejné služby. Jsem rád, že bylo dáno za pravdu našim argumentům,“ říká generální ředitel České televize Jiří Janeček.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).