Hlavní navigace

ČT vyhlašuje soutěž na vytvoření nového loga a vizuálního stylu

[Tisková zpráva] Česká televize se rozhodla zmodernizovat svoji tradiční známku a zavést grafický systém vizuální prezentace ve standardech světové televizní profesionální grafiky. Nynější logo České televize vzniklo v padesátých letech a od té doby prošlo několika úpravami, poslední z nich byla provedena v roce 1997.

Sdílet

Soutěž na vytvoření nového loga a vizuálního stylu ČT vyhlásí vedení České televize během března 2006.

Cílem zavedení jednotného designu je sjednotit užívání značky ČT ve všech studiích a definovat závazný manuál praktických aplikací loga. Základní korporátní varianta nového loga by měla navazovat na tradiční značku. Česká televize má ambici vytvořit hodnotný a moderní grafický systém a zavést jej na obrazovku i mimo ni.

Česká televize osloví grafiky prostřednictvím největších profesionálních designérských organizací ČR, studia, zabývající se primárně korporátní a televizní grafikou, a také grafiky ČT.

Zaslané návrhy vyhodnotí a nové řešení loga a navazujícího systému značení ostatních kanálů vybere mezinárodní skupina nezávislých odborníků, jejímiž členy budou zástupce britské BBC a francouzské ARTE, profesionálové z oboru grafický design, vizuální komunikace, marketing a televizní grafika.