Hlavní navigace

ČT vylepšuje aplikaci ČT24 pro Android

[Tisková zpráva] Aplikace ČT24 pro mobilní zařízení s operačním systémem Android přichází 15. 4. 2011 v nové verzi. Ta nabízí swipe, lepší zpětnou vazbu, grafické úpravy, vylepšení přehrávače videa, automatickou aktualizaci programu a další novinky.

Sdílet

Aplikace ČT24 pro operační systém Google Android má od 15. dubna 2011 novou verzi. Necelý měsíc po spuštění živého vysílání a čtečky textových zpráv přichází Česká televize s vylepšeními, která aplikaci posouvají na úroveň srovnatelnou s aplikacemi jiných světových televizí na mobilních platformách.

„Rozhodli jsme se vylepšit ČT24 v Androidu prakticky hned po vydání první verze aplikace. Android je na mnoha telefonech a tabletech a najít optimální formu pro tolik různých přístrojů si žádá spolupráci s uživateli. Jsme rádi, že nám psali své připomínky a náměty. Hodně z nich se právě nyní objevuje v nové verzi ČT24 na Androidu, která je intuitivnější, lépe se v ní hledá i listuje, má nové funkce a ještě lépe by v ní mělo běžet i živé vysílání. ČT24 živě na mobilech je hitem, proto Nová média ČT rozšiřují služby,“ říká výkonný ředitel Nových médií České televize Milan Fridrich.

První verzi aplikace ČT24 pro Android si stáhlo téměř 18 000 uživatelů. Jejich počet podle Fridricha poroste. Celkově má aplikaci ČT24 na mobilech iPhone, v „chytrých“ telefonech Nokia a v přístrojích s Androidem staženo téměř 70 000 uživatelů, což ji řadí mezi nejúspěšnější nezábavní aplikace na českém trhu.

V pondělí 18. dubna 2011 by měla být spuštěna další aplikace České televize pro operační systém Google Android, tentokrát ČT4. Tím se i sportovní program dostává na všechny hlavní mobilní platformy, stejně jako zpravodajská ČT24.

„Android je rychle rostoucí operační systém na mobilech i tabletech. Počet aktivních přístrojů jím vybavených rychle stoupá. Čeští uživatelé stále více využívají služby mobilního sledování televize a ČT24 i ČT4 v tomto smyslu fungují. Neděláme nic jiného, než že umožňujeme lidem sledovat jejich oblíbené pořady i jinde než v televizi,“ uzavírá Milan Fridrich.

Přehled novinek v nové verzi aplikace ČT24 pro Google Android následuje níže. Aplikace je ke stažení zdarma v Android Marketu (nová verze od 15. 4. 2011):

http://market­.android.com/de­tails?id=eu.in­mite.prj.ct.ct24­.android

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).