Hlavní navigace

ČT vyzývá právnické subjekty k platbě poplatků za televizory

[Tisková zpráva] Česká televize dlouhodobě usiluje o nastavení rovných podmínek pro všechny držitele televizního přijímače. Důvod je zřejmý – nechce znevýhodňovat spoluobčany a právnické osoby platící včas a řádně televizní poplatek. Doposud se soustředila především na neplatiče z řad domácností, nyní se zaměří také na právnické subjekty a podnikatele.

Sdílet

V rámci kampaně Normální je platit včas, kterou ČT zahájila před 12 měsíci, vzrostl České televizi od května 2005 do současné doby počet poplatníků o 181 000. Převážná většina z nich však byla fyzickými osobami. Od června 2006 se Česká televize intenzivněji zaměřuje také na právnické subjekty a podnikatele. V této souvislosti aktualizuje svou databázi těchto subjektů jejím porovnáváním s databázemi veřejnými i komerčními.

V souladu s platným zákonem hradí právnické osoby televizní poplatek za každý televizní přijímač, který vlastní nebo užívají. Fyzické osoby podnikající platí televizní poplatek z každého televizního přijímače, který používají k podnikání nebo v souvislosti s ním. Televizní poplatek se platí ze zařízení technicky způsobilého k individuálně volitelné reprodukci televizního vysílání bez ohledu na způsob příjmu. Toto zařízení se považuje za televizní přijímač i v případě, že si jej poplatník upraví k jinému účelu. Poplatek se tedy platí i za televizní přijímače, které televizní signál přímo nepřijímají (tj. jsou např. připojeny jen na DVD nebo video přehrávač).

Česká televize může v souladu se zákonem za každý nepřihlášený přijímač kromě poplatku vymáhat také přirážku ve výši 10 000 korun. Česká televize samozřejmě nechce přikročit k tak radikálnímu kroku, aniž by dala šanci přirážce se vyhnout. Znovu tedy všem těm, kteří poplatek nehradí, připomínáme, že mají stále ještě možnost svůj dluh vyrovnat a přirážku neplatit. Televizní přijímače musí neprodleně přihlásit do evidence České televize: písemně na adrese: Útvar televizních poplatků, Kavčí hory,140 70 Praha 4, telefonicky na čísle 261 133 885, on-line na adrese: www.tvpoplatky.cz

Česká televize věří, že právnické subjekty a podnikatelé využijí této možnosti a vyhnou se tak nepříjemným právním i finančním postihům.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).