Hlavní navigace

Česká televize zastavuje oslovování některých živnostníků v rámci vybírání televizních poplatků

[Tisková zpráva] Česká televize se rozhodla okamžitě reagovat na situaci, která vznikla rozesíláním výzev podnikajícím osobám k zaplacení televizních poplatků a sankčních přirážek, probíhajícím v těchto dnech. Vzhledem k tomu, že podle dostupných informací mohla být mylně oslovena větší skupina lidí, rozhodla Česká televize o zastavení této akce.

Sdílet

Česká televize proto oznamuje podnikatelům, kteří byli v těchto dnech osloveni pověřenou advokátní kanceláří JUDr. Kalcsa, že nemusejí na tuto výzvu reagovat, jestliže nevyrábí, neopravují nebo neprodávají televize. Nehrozí jim žádný postih.

Česká televize považuje postup advokátní kanceláře a vyhledávací agentury, pověřené vyhledáním neplatičů a rozesláním výzev, za nešťastný a především nedostatečně konzultovaný s Českou televizí. Televize veřejné služby si je pochopitelně vědoma své odpovědnosti. Generální ředitel České televize Jiří Janeček se omlouvá všem neoprávněně osloveným lidem: „Způsob, obsah a zejména forma, jakou byli lidé v těchto dnech osloveni, je pro mne naprosto nepřijatelné. V žádném případě nepřipustím, aby s našimi diváky bylo jednáno tímto způsobem.“

Česká televize zároveň upozorňuje, že všechny předešlé kroky, které byly v minulosti učiněny při vyhledávání neplatičů televizních poplatků, byly v souladu se zákonem a zůstávají v platnosti. Tímto oznámením se pozastavují pouze výzvy zaslané v průběhu srpna 2008 a jen v těch případech, ve kterých se objevil odkaz na výrobu, opravu nebo prodej televizních přijímačů. Poté, co proběhne aktualizace a zpřesnění databáze neplatičů, bude Česká televize v jejich oslovování opět pokračovat. Podnikatelé, kteří byli v průběhu této akce osloveni oprávněně, získávají dnešním rozhodnutím dostatek času, aby uvedli placení zákonem stanovených poplatků do pořádku. Pokud na ně zákonná povinnost dopadá, měli by se neprodleně přihlásit k placení poplatků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).