Hlavní navigace

ČT1: Aby děti mohly zlobit, pomáhá Kapka naděje live – 5. 2.

[Tisková zpráva] Kapka naděje live: Aby děti mohly zlobit aneb sedm splněných dětských snů a přání. V sobotu 5. února na Jedničce od 21:05 hodin. V přímém přenosu benefičního koncertu Nadačního fondu Kapky naděje pro podporu dětských onkologických center.

Sdílet

Večer bude věnován nejen sedmi příběhům vyléčených dětí a plnění jejich snů a přání, ale i výsledkům projektu Hledá se největší rošťák a vzpomínce na Petra Muka, který s Kapkou naděje spolupracoval 10 let. V přímém přenosu z Kongresového centra Clarion v Praze vystoupí skupina Kabát, Helena Vondráčková, Michal David, Petr Kolář, Daniel Hůlka, Jaromír Bosák, Vladimír Šmicer, Václav Vydra, Michal Nesvatba, František a Fanynka s Majdou, Dáda Patrasová a Jůlinka, Spejbl a Hurvínek. Večerem provázejí Petr Šiška a Vendula Auš Svobodová, režie Petr Soukup.

„Koncert patří všem malým rošťákům, především malým statečným bojovníkům – dětem s leukémií, které bojují, aby se ke zlobení mohly vrátit. Jsme tady, protože je v tom nesmíme nechat samotné.“ www.kapkanadeje.cz

Již jedenáctým rokem pomáhá Nadační fond Kapka naděje dětem nemocným poruchou krvetvorby, dětem s nádorovým onemocněním a dětem, jejichž onemocnění vyžaduje transplantaci kostní dřeně. Trpělivá a velmi intenzivní pomoc fondu postupně přesáhla brány motolské nemocnice v Praze a stala se symbolem přesně cílené a efektivní charitativní činnosti s celorepublikovým dosahem. Od roku 2002 se rozrostla na dětská oddělení regionálních nemocnic po celé ČR.

V průběhu večera může veřejnost věnovat finanční prostředky Nadačnímu fondu Kapka naděje prostřednictvím jednorázové dárcovské SMS ve tvaru DMS KAPKANADEJE na telefonní číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč, Kapka naděje obdrží 27 Kč. Nově lze přispívat pravidelně každý měsíc po dobu jednoho roku, stačí odeslat SMS ve tvaru DMS ROK KAPKANADEJE na číslo 87 777 a každý měsíc bude automaticky odečtena částka 30 Kč. Více informací na www.darcovskasms.cz