Hlavní navigace

ČT1: Iva Bittová a Karel Roden v hlavních rolích filmu Alice Nellis Tajnosti – premiéra v neděli 13. 12. od 20:00

[Tisková zpráva] Iva Bittová v roli ženy ztrácející se v labyrintu všedního dne. V koprodukčním filmu Biograf Jan Svěrák s.r.o. a České televize, oceněném mj. Českým lvem jako nejlepší film roku 2007. Zaznějí v něm písně americké jazzové pianistky Niny Simone a originální hudba ostravské skupiny Buty. Scénář a režie Alice Nellis.

Sdílet

Julie je žena, která má zdánlivě úplně všechno. Pohledného, movitého manžela, prospívající a dospívající dceru, nenáročnou práci překladatelky, která překládá ne pro peníze, ale buď pro radost, a nebo prostě jen pro pocit, že pracuje, a nyní dokonce i nový, vysněný dům… Ale také má v sobě tajemství, které se v tomto jejím idylickém životě pomalu mění v časovanou bombu.

Představitelku hlavní role ve filmu Tajnosti Ivu Bittovou mohou diváci znát nejen z koncertních pódií, ale i řady filmů. Diváci České televize ji mohli vidět například v koprodukčním filmu České televize Želary (2003), který ČT1 znovu uvedla 25. 10. od 20:00.

Svými hereckými výkony ve filmu Tajnosti zaujmou Karel Roden (Richard), Ivan Franěk (Karel), Martha Issová (Cecílie), Miloslav König (mladík – klavírista), Karel Roden (Richard) a další.

S režisérkou Alicí Nellis spolupracovali: Adam Dvořák (střih), Viktor Ekrt, Marek Hart (zvuk), Petr Fořt (architekt), Katarína Hollá (kostýmy), Jana Radilová (umělecká maskérka), Klára Lidová, Juril Kolva (choreografie tanečních scén) a další.

Na nominačním večeru 15. ročníku filmových cen Český lev získal snímek Tajnosti 10 nominací a Cenu kritiků. Ze slavnostního udílení cen si nakonec odnesly dvě křišťálové sošky Českého lva. Cenu za Nejlepší film roku 2007 převzal producent filmu Jan Svěrák, druhou trofej pro Tajnosti získal Ramūnas Greičius za Nejlepší kameru. Na festivalu českých filmů Finále Plzeň 2008 získal snímek Zlatého ledňáčka v kategorii nejlepší celovečerní film.

Film o filmu Tajnosti (2007) uvádí ČT1 v den televizní premiéry v neděli 13. 12. od 15:35 hodin.

Více informací: www.ceskatele­vize.cz/speci­aly/tajnosti/, www.ceskatele­vize.cz/filmy/