Hlavní navigace

ČT1: Ambiciózní cyklus monotematických dokumentů Pološero

[Tisková zpráva] Seriál Pološero osciluje mezi publicistikou a dokumentem. Zabývá se ožehavými společenskými tématy, která jsou pro současnou českou společnost zásadní. Premiérový cyklus Pološero uvádí Jednička od 6. září vždy v úterý ve 22:20 hodin.

Sdílet

První díl premiérového cyklu nabídne ČT1 6. září ve 22:20 hodin: Pološero – Šikana. Malé české peklo, v němž se roztomilí andílci mění na kruté ďábly terorizující své okolí. Režisérka Alena Derzsiová si klade otázku, zda se lze ze zdánlivě začarovaného kruhu šikany dostat vlastním úsilím. Problém je však v tom, že se musíme vypořádat s něčím, co vlastně často nechceme vidět, nebo co si dokonce odmítáme připustit.

Následující díly cyklu Pološero se věnují prostituci (Kněžky lásky – režie Věra Chytilová) či příběhům lidí neoprávněně obviněných ze spáchání trestného činu (Nepřítel státu – režie Jan Reinisch). Každý díl monotematických dokumentů je postavený na propletení příběhů několika lidí, kteří mají s daným problémem své zkušenosti, ale ty se vzájemně liší. Díky tomu je téma posuzováno z mnoha úhlů pohledu.

„Celý cyklus se rodil ve velkých porodních bolestech. Naším záměrem nebylo řešit, zda lidé, kteří zde vystupují, jednají správně nebo ne. Nehledáme ani žádná východiska z jejich obtížných situací za pomoci odborníků. Snažíme se pouze odhalit, jak tito lidé žijí a jak na svůj život nahlížejí,“ říká šéfdramaturgyně ČT a moderátorka pořadu Jana Škopková.

www.ceskatele­vize.cz/polose­ro

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).