Hlavní navigace

ČT1: Anna Geislerová v premiéře televizního filmu Divnovlásky - 8. 11.

[Tisková zpráva] Hledejte novou životní oporu a lásku, když vám do toho mluví dvě milované prostořeké holčičky! V neděli 8. listopadu na ČT1 od 20:00 hod. v novém televizním filmu Divnovlásky scenáristky Ireny Obermannové a režiséra Petra Slavíka.

Sdílet

V původním televizním filmu podle stejnojmenné, do jisté míry autobiografické knihy I. Obermannové Divnovlásky dále hrají Lucie Šteflová, Helena Lia Tachovská, Pavel Liška, Jiří Langmajer, Alois Švehlík, Tomáš Matonoha, Pavel Kikinčuk, Lenka Skopalová, Jan Dolanský, Simona Postlerová a další. Kamera Martin Čech. Vedoucí výroby Miloslav Rež. Dramaturgyně Helena Slavíková.

Mladá žena, spisovatelka, se dostala do svízelné situace. Je rozvedená, musí se starat o dvě školou povinné holčičky a schází jí rameno, na němž by si poplakala. Sem tam se nějaký muž, dokonce i chlap, najde, ale bez pořádné lásky to není ono. Nedá se říci, že ambiciózní autorka, která chce za každou cenu prorazit, na situaci nenese žádnou vinu. Typicky městská, svéhlavá hrdinka s feministickými sklony koneckonců občas také potřebuje někoho, kdo zašroubuje žárovku. Její dcerky jsou velmi chytré a mají po mamince velkou fantazii. Do hledání případného nového tatínka vnášejí vlastní představy a mnohdy třeskuté nápady a svými dětskými, vážně míněnými zásahy komplikují situaci. A tak, jestli nakonec najde rodina tatínka, je ve hvězdách. Možná, že postačí věrný a dobrý přítel… a jednou, kdo ví.

„Je to vkusná, vtipně napsaná komedie, kterou koření hlavně obě dívenky. Jsou mile přemoudřelé, nezapřou, že vyrůstají jen s maminkou – intelektuálkou," vysvětluje dramaturgyně Helena Slavíková.

Film Divnovlásky získal v září na 31. ročníku festivalu české filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu v Novém Městě nad Metují hlavní cenu festivalu Zlatý Prim v kategorii nejlepší televizní komedie, Cenu FITES za nejlepší scénář pro Irenu Obermannovou a Cenu Zdeňka Podskalského za nejvýraznější výkon mladého tvůrce pro Lucii Šteflovou a Helenu-Liu Tachovskou.

Více informací: www.ceskatele­vize.cz/program

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).