Hlavní navigace

ČT1: Ať žijí rytíři! – premiéra seriálu pro celou rodinu – pátek 8. 1. od 20:00

[Tisková zpráva] Pět dětí na tvrzi a zákeřný soused za branami. Vítejte v tak trochu jiném středověku! Nový dobrodružný komediální seriál pro celou rodinu vysílá ČT1 od 8. 1. každý pátek na ČT1 od 20:00 hod. Scénář a režie Karel Janák, autor námětu Boris Krištof.

Sdílet

„Honičky, souboje, dobývání tvrze – jsme ve středověku, ale opravdu v tak trochu jiném středověku, kde režisér Karel Janák dokázal připravit pro malé i velké diváky skvělou dávku napětí, humoru a překvapivých nápadů, to vše v naprosto dokonalém provedení!“ uvádí seriál šéfdramaturgyně Centra tvorby pro děti a mládež Kateřina Krejčí.

Královský posel, Zrada, Na útěku, Láska na tvrzi, V pasti, Strašidla na hradbách, V sevření hada – 7dílný příběh plný překvapivých zvratů a intrik, napínavých honiček a soubojů i romantiky, lásky a humoru začíná ve chvíli, kdy Martin z Vamberka odjíždí na rozkaz krále bojovat proti Saracénům. Ochranou tvrze pověří svého nejstaršího syna Petra. Ten se (nikoli bezdůvodně) netěší zrovna veliké popularitě u svých sourozenců. A ti mu jeho novou roli rozhodně nehodlají ulehčit. Nikdo z nich ale netuší, že si na jejich panství dělá zálusk zlotřilý soused. Pán sousedního hradu, který se neštítí ničeho, aby dosáhl svého… „Na seriálu jsem pracoval tři roky a pracoval jsem na něm hrozně rád. Moc bych si přál, aby se líbil dospělým i dětem, aby si v něm každý našel to, co ho bude bavit, ať už je to dobrodružství, humor nebo láska. Vypravte se s námi do tak trochu jiného středověku a užijte si to!" říká Karel Janák, režisér úspěšného koprodukčního filmu České televize Snowboarďáci i původních pohádkových komedií Škola ve mlejně a Past na Ježíška.

Seriál vysílaný v HD kvalitě vznikl v koprodukci České televize a Three Brothers Production. S K. Janákem spolupracovali Martin Preiss (kamera), Barbara Johnsonová (dramaturgyně CTDM ČT), Pavel Ramplé (architekt), Martin Kirov (střih), Ondřej Brzobohatý, Miroslav Chyška (hudba) a další.

Kdo je kdo? Martin z Vamberka (David Prachař) je klaďas a taťka jak má být. Albrecht z Krvenos (Pavel Kříž) lstivý padouch schopný všeho, aby získal Martinovu tvrz. Děti Martina: Petr (Danny Mesároš) trochu moc ctižádostivý, ale jinak čestný mladý muž, Tereza (Ivana Korolová) rozhodná a starostlivá dívka, Michal (Štěpán Krtička) zbrklý, ale statečný kluk, Vítek (Jan Komínek) vynálezce a budoucí alchymista a Kateřina (Andrea Žádníková) nebojácná malá slečna. Jana (Tereza Voříšková) je vzdělaná a odvážná schovanka. Adam (Jan Battěk) páže na Albrechtově dvoře, po uši zamilovaný do Terezy. Ruprecht (Matěj Hádek) šéf lupičů a drsňák má za ušima, Varvar (Martin Písařík) trochu tupý zlostník a Ignác (Michal Beran), kterému to sice myslí pomalu, ale přece, jsou loupežníci. Ahmeda (Bjelac Predrag) saracénského lékaře si Martin přivezl z války. Dále hrají Ota Jirák, Otmar Brancuzský, Lenka Krobotová, Michal Gulyáš, Hynek Čermák, Zdenka Žádníková, Milena Dvorská, Patrik Plešinger, Jiří Strach.

Video bonusy, fotogalerie a další informace: www.ceskatele­vize.cz/program

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).