Hlavní navigace

ČT1: Autoškola národa bude pro vás za jedna?

[Tisková zpráva] Přímý přenos zábavně-soutěžního večera nejen pro řidiče Autoškola národa vysílá ČT1 v sobotu 28. 8. od 20:35 hod. Provázejí Lucie Výborná a Jaromír Bosák. Účinkují V. Žilková, M. Augustová, D. Kobzanová, R. Brzobohatý, O. Brzobohatý, I. Šmoldas, K. Hynek a další.

Sdílet

Cílem zábavného pořadu Autoškola národa je prověřit řidičské schopnosti českého národa a apelovat na větší ochotu dodržovat pravidla silničního provozu. Projekt duchovně podpořilo Ministerstvo dopravy i Dopravní policie. V přímém přenosu mají diváci možnost otestovat si řidičské schopnosti, zjistit, co dokáže alkohol za volantem a pobavit se nad komickými příhodami účinkujících. Mohou též soutěžit o osobní automobil. „Autoškola národa – to je vlastně takový test, kde si každý může vyzkoušet, jestli by mu náhodou nevzali papíry. Je velmi užitečné pohlédnout takhle pravdě do očí. Stalo se to i mně, když jsem si dělala papíry na velkou motorku a psala jsem v autoškole test. Přišel zkušební komisař a říká mi: Paní Výborná, víte, že když tenhle test neuděláte, tak vám sebereme i papíry na auto. A já jsem polkla hrůzou. Takže diváci si to mohou 28. vyzkoušet v přímém přenosu a papíry na auto jim nikdo nesebere,“ říká mj. Lucie Výborná v pořadu Čétéčko (www.ceskatele­vize.cz/ivysi­lani/).

Ve studiu, které se podobá velké křižovatce, se střetnou řidiči, kteří nemají u české veřejnosti zrovna nejlepší pověst. V zábavném klání tak uvidíme, zda taxikáři, motorkáři, či řidiči kamionů dokáží, že obstojí například ve srovnání se zkušenými řidiči nebo s řidiči svátečními. Dozvíme se také, jak si povedou čerství držitelé řidičských průkazů, tedy ti, kteří statisticky způsobují nejvíce dopravních nehod!

Každá řidičská skupina bude mít ve studiu svého patrona. Kromě moderátorů večera Lucie Výborné a Jaromíra Bosáka se tedy můžete těšit na další známé tváře: Radoslava Brzobohatého, Veroniku Žilkovou, Ondřeje Brzobohatého, Dianu Kobzanovou, Ivo Šmoldase.

A co ještě diváci v pořadu uvidí? Stand-up komik Karel Hynek usedl za volant pod vlivem alkoholu v praktickém testu. Tento unikátní experiment, který se odehrál na autodromu Polygon v Mostě, demonstruje, co udělá alkohol s orientací v prostoru, pozorností a pohotovostí řidiče a podobně.

Hlavní soutěž o osobní automobil se týká pouze diváků u televizních obrazovek. Princip divácké soutěže je jednoduchý – úspěšně projít soutěžními 3D animacemi pořadu a zaslat SMS se správnými odpověďmi. Více o pořadu naleznete na www.autoskola­naroda.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).