Hlavní navigace

ČT1: Dobytí měsíce, dramatická rekonstrukce BBC – premiéra 21. 7.

[Tisková zpráva] Před čtyřiceti lety, 20. července 1969, stanuli na měsíčním povrchu první vyslanci lidstva – N. A. Armstrong a E. E. Aldrin, posádka Apolla 11. Sledujte dramatickou rekonstrukci BBC Dobytí měsíce v úterý 21. července na ČT1 od 20:00 hodin.

Sdílet

20. července 1969 stanuli na měsíčním povrchu první pozemšťané – američtí astronauté Neil Armstrong a Edwin Aldrin. Mise Apolla 11 představovala maximální nasazení vědeckého a průmyslového potencionálu Spojených států. Američtí odborníci sbírali zkušenosti v rámci programů Mercury a Gemini. Samotný projekt Apollo byl nakonec po různých peripetiích a obavách korunován úspěchem a N. Armstrong mohl tak uprostřed Moře klidu pronést svou historickou sentenci: „Je to malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo."

Epochální let Apolla 11 se stal jednou z nejsledovanějších událostí v dějinách. Každý okamžik byl pečlivě zaznamenáván na filmový pás a magnetický pásek. Dokumentární rekonstrukce BBC Dobytí měsíce (Moon shot) používá originální materiály a vedle toho se v rámci umělecké licence pokouší evokovat i to, co se dělo ve chvílích, kdy kamery neběžely.

Repríza dokumentu Dobytí měsíce: ve čtvrtek 23. 7. na ČT2 od 09:10 hodin

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).