Hlavní navigace

ČT1: Duety …když hvězdy zpívají – live již od soboty 31. října!

[Tisková zpráva] Velkolepá pěvecká show Duety …když hvězdy zpívají začíná již tuto sobotu 31. října prvním přímým přenosem na ČT1 od 20:00 hodin. Následovat bude každou sobotu, s výjimkou 14. 11. – diváci Duety uvidí v neděli 15. 11. na ČT1 od 20:00 hodin a Duety – Rozhodnutí pak od 21:20 hodin.

Sdílet

Exkluzivní pohled do zákulisí pěvecké show přinese pořad Duety …kolem dokola, vždy na ČT1 od 18:40 hodin, poprvé v neděli 1. 11. a v následujících týdnech denně, kromě soboty a úterý 17. listopadu, s výjimkou soboty 14. 11.

Do soutěže vstupuje osm profesionálních zpěváků, kteří tvoří dvojice s osmi celebritami: Petra Janů a Vojtěch Bernatský, Jitka Zelenková a Jaromír Nosek, Petr Kolář a Simona Postlerová, Petr Kotvald a Zuzana Jandová, Radka Fišarová a Pavel Zedníček, Marcela Březinová a Daniel Rous, Tomáš Trapl a Jana Boušková, Kamil Střihavka a Ester Janečková. Všech osm párů musí nastudovat klasické duety z předem známých žánrů, kterými jsou rock, pop, muzikál, soul, balada, rokenrol, country/folk a swing.

Soutěžní páry předvedou každý týden jeden duet z předem daných žánrů a od šestého pokračování soutěže zpívají po dvou duetech. V sedmém díle předvedou jako druhý duet píseň/ hit profesionálního zpěváka z dané dvojice. Všechny písně zpívají živě za doprovodu Moondance Orchestra pod vedením Martina Kumžáka.

Hodnocení párů bude rozděleno mezi porotu ve složení Michael Prostějovský, Ota Balage, Linda Finková, Lubomír Brabec, a diváky u televizorů, aby se nedal předvídat konečný výsledek. Porota musí hodnotit kvalitu pěveckých výkonů nestranně a z profesionálního hlediska. Po pěveckém vystoupení páru každý porotce zveřejní své hodnocení. Toto číselné hodnocení se bude pohybovat v rozmezí od 1 do 10 bodů. Výsledky porotci vždy ukáží na tabulce. Maximální počet bodů, které může porota udělit, je 40, protože jsou v ní čtyři členové. Diváci ovšem mohou posuzovat výkon jednotlivých párů podle zcela jiných hledisek, a tedy úplně změnit pořadí, které svým hodnocením určí porotci. Pár s nejnižším dosaženým hodnocením bude (s výjimkou prvního týdne) na konci každého pořadu vyřazen ze soutěže. Vítězný pár bude korunován v posledním finálovém kole 19. prosince jako Král a Královna duetů a získá vítěznou trofej.

Přímými přenosy z barrandovského ateliéru č. 6 budou provázet Tereza Kostková a Aleš Háma, kteří budou v pondělí 2. 11. 14:00 hosty chatu ČT. Své dotazy jim mohou návštěvníci webu ČT pokládat na www.ceskatele­vize.cz/chat. Více informací: www.duetyhvezd.cz