Hlavní navigace

ČT1: Jak na ryby s Rudou Hrušínským – od 16. 4.

[Tisková zpráva] Nový cyklus nabídne především rybářům a milovníkům vodního světa Jednička od 16. dubna vždy v sobotu ve 13:00 hodin. Spolu se známým hercem a vášnivým rybářem Rudolfem Hrušínským pořad uvádějí Pavel Tomi a David Havlíček.

Sdílet

ČT1 a ČT HD 16. 4. 13:00: V prvním dílu se nejprve seznámíme s moderátory pořadu. Pavel Tomi je jedním z nejlepších českých sumcařů a rybám velmi dobře rozumí. Moderátorský nováček David Havlíček, který sám natáčí rybářské filmy, prozradí různé triky, které lze uplatnit při lovu ryb. Také velmi rád jí a ochutnává rybí speciality, jak se přesvědčíme při závěrečném grilování kapra na divoko a amura na vavřínu. Předtím ale vyrazíme chytat ryby na dírky, ukážeme si, jaké jsou vrtáky na led, vysvětlíme si, proč se používají krátké pruty a samozřejmě jak a na co chytat. Rus Sergey Mezentsev, odborník na lov ryb pod ledem, nás zasvětí do historie lovu na marmyšku a představí originální ruský prut, tzv. „balalajku". Nahlédneme i pod vodní hladinu. Společně se Zdeňkem Samcem si představíme český revír – krásnou jihočeskou Nežárku. Vypravíme se za Ing. Pavlem Míškem na jižní Moravu na první jarní výlovy. Navíc se dozvíme, že ryba by měla patřit i na velikonoční stůl.

ČT1 a ČT HD 23. 4. 13:00: V dalším dílu se vypravíme na pstruhy. P. Tomi s Rudou sice trochu zabloudí, ale nakonec D. Havlíčka s Tomášem Krejčou, který nás dnes bude učit, v lese najdou. Tomáš je Davidův kolega ze závodního vláčecího týmu. Pravidelně jezdí na mistrovství světa v přívlači. Dozvíme se, jaká barva a tvar rotační třpytky je nejlepší, jak funguje tzv. hauserovo peří, speciální gumová nymfa či jak upravit chod malého woblírka. V reportáži s Davidem a Tomášem zavzpomínáme na jejich báječné úlovky v krásném pstruhovém revíru na Vltavě. Vypravíme se na rybářský veletrh. Zjistíme, jak se sportovní rybáři dívají na problém kormoránů a ryb. Na názor se zeptáme také nového předsedy Českého rybářského svazu JUDr. Alexandera Šímy. Na veletrhu dostaneme zajímavý tip na muškařskou krabičku, vypravíme se na výlov do Blatné, odkud se nasazují ryby do svazových vod, a navštívíme kouzelný rybářský revír u Blatenského zámku. Nakonec si s Pavlem vyudíme kapra v malé přenosné udírně. To potěší především Davida. Přizná se, že tak dobrou a navíc čerstvou uzenou rybu ještě nikdy nejedl…

Repríza pořadu: vždy v pátek na ČT1 od 05:00: www.ceskatele­vize.cz/program

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).