Hlavní navigace

ČT1: John Malkovich jako muž bez emocí ve filmovém dramatu Ripleyho hra

[Tisková zpráva] Talentovaný pan Ripley již odešel na odpočinek. Teď se vrací, aby rozehrál poslední smrtící hru. Starší, moudřejší a ještě nebezpečnější. Ripleyho hra bude rozehrána na Jedničce a ČT HD v sobotu 5. listopadu ve 22:30 hodin

Sdílet

Premiéru britsko-italského filmu Ripleyho hra (2002) natočeného podle románu Patricie Highsmithové a v režii Liliany Cavaniové uvede Česká televize na programovém okruhu ČT1 a ve vysokém rozlišení na ČT HD v sobotu 5. listopadu 2011 od 22:30 hodin. Ve snímku podává strhující herecký výkon John Malkovich v hlavní roli Toma Ripleyho.

Nebezpečný zločinec, který nezná emoce ani výčitky svědomí, se ukrývá za maskou kultivovaného znalce umění a milovníka života. Bohatý Američan Tom Ripley nyní žije v nádherné vile na italském venkově. Žádost bývalého společníka z podsvětí, aby ho zbavil nepohodlného konkurenta, je pro Ripleyho příležitostí k rozehrání smrtící hry. Obětí se má stát chudý rámař Jonathan, umírající na leukémii, který nedávno Toma neprozřetelně urazil. Dokáže muž bez emocí přesvědčit zcela nezkaženého muže, aby spáchal vraždu?

Tom Ripley je hrdinou celkem pěti knih americké spisovatelky Patricie Highsmithové. Nepřestává fascinovat čtenáře svou čirou amorálností již od roku 1955, kdy se poprvé objevil v románu Talentovaný pan Ripley. A nepřestává fascinovat ani filmaře. Jen Ripleyho hra se dočkala již dvou filmových zpracování.

Ve filmové verzi italské režisérky Liliany Cavaniové exceluje v roli Ripleyho John Malkovich, jemuž v roli Jonathana velmi dobře sekunduje nepříliš známý britský herec Dougray Scott. K působivosti snímku, který je stejně kultivovaný a chladný jako jeho hrdina, přispívá hudba legendárního Ennia Morriconeho a vytříbená kamera Alfia Continiho. V britsko-italském filmu dále hrají L. Headeyová, R. Winstone, Ch. Caselliová a další.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).