Hlavní navigace

ČT1 – Máte slovo na téma: Má větší práva oběť, nebo zločinec?

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 7. dubna na Jedničce od 21:45 Máte slovo s Michaelou Jílkovou, Renátou Veseckou, Johnem Bokem, Liborem Vávrou, Jiřím Markovičem a diváky tváří v tvář problému: Na čí straně stojí právo?

Sdílet

Kdo hájí práva obětí trestných činů? Proč má podezřelý větší právní ochranu? Na čí straně stojí právo? V přímém přenosu o tom bude moderátorka Michaela Jílková diskutovat se státní zástupkyní JUDr. Renátou Veseckou, předsedou Spolku Šalamoun Johnem Bokem, čestným prezidentem Soudcovské unie JUDr. Liborem Vávrou, bývalým vyšetřovatelem plk. Jiřím Markovičem, policií a diváky.

Laikům by se mohlo zdát, že práva obviněných jsou nade vše a ochrana obětí až na posledním místě. Osoba důvodně podezřelá má právo nevypovídat, může mařit vyšetřování, pokud není vzata do vazby, může nadále pokračovat v trestné činnosti. Zkrátka je to tak, že všechny orgány v trestním řízení musí v prvé řadě pracovat s presumpcí neviny. Pokud se totiž někdo ocitne ve vazbě a nakonec je prokázána jeho nevina, může po státu požadovat odškodné. Je však otázkou, jaká práva má oběť trestného činu? Jak je to tedy ve skutečnosti?

Máte slovo s Michaelou Jílkovou – diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka", na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího diskusního pořadu Máte slovo, vysílaného ve čtvrtek 14. 4. na ČT1 od 21:25 hodin. Debatovat může přijít každý, kdo se nestydí za svůj názor – stačí se přihlásit na tel. čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz. Své názory můžete posílat také formou SMS ve tvaru: MS mezera TEXT ZPRÁVY na telefonní číslo: 906 06 09.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).