Hlavní navigace

ČT1 – Máte slovo na téma: Arogance a moc úředníků stále bují

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 27. ledna na Jedničce od 21:40 Máte slovo s Michaelou Jílkovou, Jaromírem Drábkem, Karlem Bauerem, Yvonou Jungovou a diváky tváří v tvář problému: Zamezí úředníci nešvarům, které vládnou na úřadech?

Sdílet

V přímém přenosu bude moderátorka Michaela Jílková s ministrem práce a sociálních věcí Jaromírem Drábkem, ředitelem Pracoviště ČSSZ Hradec Králové Karlem Bauerem, ředitelkou Úřadu práce v Ostravě Yvonou Jungovou a diváky diskutovat o tom, zda ministr Drábek udělá přítrž nešvarům, které vládnou na úřadech.

Někteří úředníci se chovají arogantně a povýšeně. Podávají zavádějící informace, které nás mohou dostat do velkých problémů. Zákonem stanovené lhůty na vyřízení žádostí jsou velmi dlouhé. Mnozí úředníci je ani nedodržují. Za svá pochybení nenesou žádnou odpovědnost. Úřední vyrozumění bývají složitá a nesrozumitelná. Sankce jsou vždy jen pro občana, ale nikdy ne pro úředníka. Ministr Drábek chce těmto nešvarům zamezit. Dojde opravdu k faktickému zlepšení? Nebudeme se už na úřadech cítit jako prosebníci? Budou naše žádosti vyřizovány v termínu?

Máte slovo s Michaelou Jílkovou – diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka", na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího diskusního pořadu Máte slovo, vysílaného ve čtvrtek 3. 2. na ČT1 od 21:45 hodin. Debatovat může přijít každý, kdo se nestydí za svůj názor – stačí se přihlásit na tel. čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz. Své názory můžete posílat také formou SMS ve tvaru: MS mezera TEXT ZPRÁVY na telefonní číslo: 906 06 09.