Hlavní navigace

ČT1 – Máte slovo na téma: Ceny léků a aktuální změny v lékové politice

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 14. dubna v přímém přenosu na Jedničce od 21:25 Máte slovo s Michaelou Jílkovou, Pavlem Vepřekem, Davidem Rathem, Markem Hampelem tváří v tvář problému: Co vás štve, když přijdete do lékárny pro léky?

Sdílet

Nejenom o tom bude moderátorka Michaela Jílková diskutovat s poradcem ministra zdravotnictví Pavlem Vepřekem, hejtmanem Středočeského kraje Davidem Rathem, lékárníkem Markem Hampelem a diváky.

Ministerstvo zdravotnictví – v rámci tzv. malé novely zákona o veřejném zdravotním pojištění – vydalo prohlášení, že některé léky si budeme muset hradit v plné výši. Podle ministerstva by čistá úspora mohla být zhruba půl miliardy korun. Seznam těchto léků zatím není úplný. Měly by to být tzv. doplňkové a podpůrné léky, u nichž není jisté, nakolik stav pacienta skutečně vylepšují, nejsou bezpodmínečně nutné k léčbě, jejich cena není tak vysoká a nebudou spadat do tzv. ochranného limitu. Jde ovšem o léky, které užívají zejména senioři. Ti se také nejvíce stávajícího opatření obávají.

Máte slovo s Michaelou Jílkovou – diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího diskusního pořadu Máte slovo, vysílaného ve čtvrtek 21. 4. na ČT1 od 21:25 hodin. Debatovat může přijít každý, kdo se nestydí za svůj názor – stačí se přihlásit na tel. čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz. Své názory můžete posílat také formou SMS ve tvaru: MS mezera TEXT ZPRÁVY na telefonní číslo: 906 06 09.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).