Hlavní navigace

ČT1 – Máte slovo s Michaelou Jílkovou na téma: Daňová reforma

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 21. dubna v přímém přenosu na Jedničce od 21:25 Máte slovo s moderátorkou Michaelou Jílkovou, Miroslavem Kalouskem, Josefem Středulou, Bedřichem Dandou, živnostníky a zaměstnanci tváří v tvář problému: Budou chudí ještě chudší?

Sdílet

Jaké dopady bude mít navrhovaná daňová reforma na zaměstnance, zaměstnavatele a osoby samostatně výdělečně činné? Nejenom o tom bude Michaela Jílková diskutovat s ministrem financí Miroslavem Kalouskem, předsedou Odborového svazu KOVO Josefem Středulou, náměstkem ministra obchodu a průmyslu Bedřichem Dandou, živnostníky, zaměstnanci a diváky.

Daňová reforma navrhovaná ministrem Kalouskem by měla platit od 1. 1. 2013. Jejím hlavním cílem je co největší zjednodušení celého systému. Mělo by přinést nižší náklady státu i poplatníkům. Usiluje také o zrušení daňových výjimek a konceptu superhrubé mzdy. Zaměstnavatelé budou odvody na pojistné svých zaměstnanců platit jednotnou 32 % daní z úhrnu mezd. Zjednoduší se proces podání daňového přiznání – bude jen jeden formulář jak pro daňové přiznání, tak pro přehledy zdravotních pojišťoven a správu sociálního zabezpečení.

Odbory varují, že dopady této reformy budou velmi nebezpečné. Vláda slibuje, že úlevy budou mít podnikatelé a OSVČ. Tím pádem ale vzroste zdanění zaměstnanců. Dojde k němu v důsledku zvýšeného zdravotního pojištění o 2 % a zatížení tzv. benefitů pojistným.

Máte slovo s Michaelou Jílkovou – diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího diskusního pořadu Máte slovo, vysílaného ve čtvrtek 28. 4. na ČT1 od 21:25 hodin. Debatovat může přijít každý, kdo se nestydí za svůj názor – stačí se přihlásit na tel. čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz. Své názory můžete posílat také formou SMS ve tvaru: MS mezera TEXT ZPRÁVY na telefonní číslo: 906 06 09.