Hlavní navigace

ČT1 – Máte slovo s Michaelou Jílkovou na téma: Hrozí KSČM zrušení?

[Tisková zpráva] Po prázdninách opět Máte slovo v přímém přenosu s moderátorkou Michaelou Jílkovou. Ve čtvrtek 8. září na Jedničce ve 21:25 hodin tváří v tvář otázce, zda Komunistické straně Čech a Moravy hrozí zrušení.

Sdílet

Přijme vláda návrh některých poslanců a senátorů, aby nezávislý soud posoudil, je-li KSČM strana ústavní, nebo ne? Jaká je jeho šance uspět? O těchto otázkách bude v přímém přenosu ve čtvrtek 8. září na ČT1 od 21:25 hodin diskutovat moderátorka Michaela Jílková s poslancem TOP 09 Stanislavem Polčákem, poslancem KSČM Jiřím Dolejšem, advokátem lidí pronásledovaných komunistickým režimem JUDr. Milanem Hulíkem, tvůrcem analýzy na podaný návrh Mgr. Karlem Bačkovským a předsedou Svazu mladých komunistů Československa Mgr. Lukášem Kollarčíkem.

Poslanec Stanislav Polčák a senátor Jaromír Štětina spolu s dalšími kolegy usilují o prosazení návrhu, aby nezávislý soud posoudil, zda je KSČM stranou ústavní, nebo ne. V návrhu uvádějí 76 bodů, proč by měla být KSČM zrušena. Pro svá tvrzení mají stovky stran důkazních materiálů. Jde především o stranické dokumenty, novinové články a projevy čelních představitelů KSČM. Jedním z důvodů pro zrušení je například to, že KSČM přijala veškeré principy své předchůdkyně – tedy KSČ, která byla zákonem uznána zločineckou stranou. Ministerstvo vnitra ČR vypracovalo analýzu, z níž vyplývá, že návrh nemá šanci u soudu uspět. Vláda ale návrh úplně nezavrhla a pověřila nezávislé odborníky, aby vypracovali oponenturu k původní analýze. Tato oponentura by měla být vypracována do listopadu 2011.

Máte slovo s Michaelou Jílkovou – diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka", na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího diskusního pořadu Máte slovo, vysílaného ve čtvrtek 15. 9. na ČT1 od 21:30 hodin. Debatovat může přijít každý, kdo má odvahu říct veřejně svůj názor – stačí se přihlásit na telefonním čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz. Své názory můžete posílat také formou SMS ve tvaru: MS mezera TEXT ZPRÁVY na telefonní číslo: 906 06 09.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).