Hlavní navigace

ČT1 – Máte slovo s M. Jílkovou na téma: Konec korupce ve zdravotnictví

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 24. 2. na Jedničce od 21:45 Máte slovo s Michaelou Jílkovou, Leošem Hegerem, Alenou Dernerovou, Jaromírem Gajdáčkem, Radimem Petrášem a diváky tváří tvář problému: Bude byznys ve zdravotnictví dál prosperovat?

Sdílet

Bude nová protikorupční strategie ministerstva zdravotnictví účinná? Podaří se zastavit vliv farmaceutických a komplementárních firem? V přímém přenosu o tom bude moderátorka Michaela Jílková diskutovat s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem, senátorkou a dětskou neuroložkou MUDr. Alenou Dernerovou, prezidentem Svazu zdravotních pojišťoven Ing. Jaromírem Gajdáčkem, výkonným ředitelem Asociace inovativního farmaceutického průmyslu PharmDr. Radimem Petrášem a diváky.

Ministr zdravotnictví Leoš Heger se rozhodl, že učiní přítrž korupci ve zdravotnictví, a to s okamžitou platností! Samotní lékaři po této nové strategii volají léta. Podle Transparency International chybí kvůli korupci ve zdravotnictví až 27 miliard korun. Kdyby se tedy odstranila korupce, hravě se navýší platy zdravotnickým pracovníkům a ještě hodně miliard zbude. Nastanou nová pravidla pro zadávání veřejných zakázek, pro sponzorování a obchodní vztahy. Zavede se registr referenčních cen a učiní se přítrž kongresové turistice lékařů. Veškeré zakázky, jak stavební, lékové či přístrojové, se budou velmi pečlivě zvažovat. Všechna tato opatření se zdají potřebná a účinná. Otázkou je, zda se zase nenajdou kličky a byznys ve zdravotnictví nebude dál prosperovat. Jsou politici, primáři, ředitelé nemocnic i sami lékaři ochotni vzdát se svých prebend, které jim z těchto obchodů plynou?

Máte slovo s Michaelou Jílkovou – diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka", na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího diskusního pořadu Máte slovo, vysílaného ve čtvrtek 3. března na ČT1 od 21:45 hodin. Debatovat může přijít každý, kdo se nestydí za svůj názor – stačí se přihlásit na tel. čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz. Své názory můžete posílat také formou SMS ve tvaru: MS mezera TEXT ZPRÁVY na telefonní číslo: 906 06 09.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).