Hlavní navigace

ČT1 – Máte slovo na téma: Konec rozkrádání státních zakázek?

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 2. 6. v přímém přenosu na Jedničce od 21:25 hodin Máte slovo s moderátorkou Michaelou Jílkovou, Radkem Johnem, Janem Sixtou, Markem Belkem, Hanou Marvanovou a Marií Benešovou tváří v tvář problémům protikorupčního zákona.

Sdílet

Konečně je tady novela zákona o veřejných zakázkách. Všichni o korupci mluví, všichni se na ni odvolávají, že právě především tudy odtékají peníze ze státní kasy. Dlouhou dobu se ale bohužel nic nedělo. Návrh této novely, který pochází z Ministerstva pro místní rozvoj, je snad první vlaštovkou na tolik diskutované téma. Nejen o tom bude diskutovat Michaela Jílková a předseda VV Radek John, vrchní ředitel legislativně právní sekce MMR Mgr. Jan Sixta, vedoucí odboru Útvaru odhalování korupce a finanční policie SKPV plk. Ing. Mgr. Marek Belko, signatářka petice Veřejnost proti korupci JUDr. Hana Marvanová, odborná mluvčí pro boj s korupcí ve stínové vládě ČSSD JUDr. Marie Benešová a vy!

Je potřeba přiznat, že novelu vítají občanská sdružení, která se touto tématikou intenzivně zabývají. Ovšem jak moc jsou s touto novelou spokojeni ministři, kteří podali proti zákonu celkem 948 připomínek, to už je další věc. Můžeme se jen ptát, zda je zákon tak nedokonalý, nebo ministrům vadí, že už nebude takový prostor právě pro korupční jednání. Ale jsou i kritici – např. petice Veřejnost proti korupci tvrdí, že novela je složitá a pokud si korupčníci budou chtít najít únikové cesty, novela to nevyřeší.

Máte slovo s Michaelou Jílkovou – diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka", na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího diskusního pořadu Máte slovo, vysílaného ve čtvrtek 9. 6. na ČT1 od 21:25 hodin. Debatovat může přijít každý, kdo má odvahu říct veřejně svůj názor – stačí se přihlásit na telefonním čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz. Své názory můžete posílat také formou SMS ve tvaru: MS mezera TEXT ZPRÁVY na telefonní číslo: 906 06 09.