Hlavní navigace

ČT1: Máte slovo na téma: Na léčení bude chybět 10 miliard

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 23. září na ČT1 od 21:35 Máte slovo s Michaelou Jílkovou tváří tvář problému: Co nás pacienty čeká příští rok? Pozvání do studia přijali: ministr zdravotnictví Leoš Heger, prezident ČLK Milan Kubek, ředitel VZP Pavel Horák, ředitel Fakultní nemocnice v Praze – Motole Miloslav Ludvík a pacienti.

Sdílet

V přímém přenosu bude moderátorka Michaela Jílková společně se svými hosty diskutovat o tom, zda lékaři budou muset ke konci roku odmítat pacienty, protože překročili limity na léčení nastavené zdravotními pojišťovnami.

Konec roku se blíží a opět chybějí peníze na léčbu a operace. Pojišťovny hlásí lékařům a nemocnicím: překročili jste limity, víc peněz vám nevyplatíme. Lékaři říkají svým pacientům: bohužel za výkony už nám nikdo nezaplatí, přijďte po Novém roce, nebo jděte zkusit štěstí jinam, třeba vás nějaká jiný kolega nebo jiná nemocnice vezme. Ovšem házet všechno na zdravotní pojišťovny také nelze. Jejich představitelé se hájí tím, že je více nezaměstnaných a odvodů do společné kasy je stále méně. Letos ještě pojišťovny vyžily z našetřených přebytků, ale tomu je konec. Zatím to vypadá, že se situace bude jen zhoršovat. Ministr Heger říká, že drahá léčba zkrátka nebude pro všechny. Co nás pacienty čeká příští rok?

Máte slovo s Michaelou Jílkovou – diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka", na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího diskusního pořadu Máte slovo, vysílaného ve čtvrtek 30. 9. na ČT1 od 21:35 hodin. Debatovat může přijít každý, kdo se nestydí za svůj názor – stačí se přihlásit na tel. čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz. Své názory můžete posílat také formou SMS ve tvaru: MS mezera TEXT ZPRÁVY na telefonní číslo: 906 06 09.