Hlavní navigace

ČT1 – Máte slovo na téma: na téma: Potraviny razantně zdraží!

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 5. 5. v přímém přenosu na Jedničce od 21:25 Máte slovo s moderátorkou Michaelou Jílkovou, Ivanem Fuksou, Zdeňkem Juračkou a Miroslavem Tomanem tváří v tvář problému: Dojde k likvidaci českých výrobců?

Sdílet

Jaký dopad bude mít zvýšení DPH na ceny potravin? Budeme si muset připlatit za kvalitu? Nebo budeme konzumovat pouze levné náhražky? Nejen o tom bude Michaela Jílková diskutovat s ministrem zemědělství Ivanem Fuksou, prezidentem Sdružení obchodu a cestovního ruchu Ing. Zdeňkem Juračkou a prezidentem Potravinářské komory Ing. Miroslavem Tomanem.

V souvislosti se zvýšením DPH porostou i ceny potravin. Samotné ceny potravinářských komodit v posledních měsících vzrostly. Zároveň se zvyšují i ceny dalších vstupů. Prvovýrobci mají proto stále vyšší vstupní náklady, ale zdražování potravin tlačí dolů obchodní řetězce. Co se tedy bude dít? Budeme dovážet více potravin? Dojde k likvidaci našich výrobců? A nebo budeme kupovat laciné náhražky, které se zdravou a vyváženou stravou mají pramálo společného?

Máte slovo s Michaelou Jílkovou – diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka", na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího diskusního pořadu Máte slovo, vysílaného ve čtvrtek 12. 5. na ČT1 od 21:25 hodin. Debatovat může přijít každý, kdo má odvahu říct veřejně svůj názor – stačí se přihlásit na tel. čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz. Své názory můžete posílat také formou SMS ve tvaru: MS mezera TEXT ZPRÁVY na telefonní číslo: 906 06 09.