Hlavní navigace

ČT1: Máte slovo s M. Jílkovou na téma: Nebezpečí internetu! – 25. 3.

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 25. 3. na ČT1 od 21:45 Máte slovo s M. Jílkovou tváří v tvář problému: Nebezpečí internetu! Pozvání do studia přijali: předseda České pirátské strany Ivan Bartoš, vedoucí odboru internetové kriminality plukovník Karel Kuchařík, koordinátor Národního centra bezpečnějšího internetu Pavel Vichtera.

Sdílet

V přímém přenosu se bude moderátorka Michaela Jílková společně se svými hosty zamýšlet nad otázkou, co nám internet přináší a čím nás ohrožuje. Kdo z uživatelů je nejohroženější? Jak se můžeme internetovým zločinům a zločincům bránit? Má být internet svobodným médiem bez jakéhokoli dohledu, nebo by měla být regulace internetu naopak posílena? Můžeme se nějak chránit? Pomůže nám policie?

Bez počítače a internetového připojení se obejde jen málokterá domácnost. A pokud jsou v rodině děti, je to takřka nepředstavitelné. Internet slouží k práci, hrám i komunikaci. Většina rodičů si stěžuje, že jejich dítě tráví u počítače více času, než je zdrávo. Změnit tuto situaci je ale velice obtížné.Zákaz či odebrání počítače není řešením. Navíc v současné době přibývá internetových zločinů. Ti, kteří trestnou činnost páchají, se cítí v bezpečí anonymity, kterou jim internet poskytuje.

Máte slovo s Michaelou Jílkovou – diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka", na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího diskusního pořadu Máte slovo, vysílaného ve čtvrtek 1. 4. na ČT1 od 21:45 hodin. Debatovat může přijít každý, kdo se nestydí za svůj názor – stačí se přihlásit na tel. čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz.