Hlavní navigace

ČT1: Máte slovo s M. Jílkovou na téma: Nezaměstnanost roste! – 11. 3.

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 11. 3. na ČT1 od 21:45 Máte slovo s M. Jílkovou tváří v tvář problému: Nezaměstnanost roste! Pozvání do studia přijali: poslanec Miroslav Kalousek, ředitel Úřadu práce v Mostě Oldřich Malý, předseda Odborového svazu KOVO Josef Středula, zástupce zaměstnavatelů a nezaměstnaní.

Sdílet

V přímém přenosu se bude moderátorka Michaela Jílková společně se svými hosty zamýšlet nad otázkami: Mohou za současnou situaci politici, sociální systém, krize, nebo nezaměstnaní sami? Existuje způsob jak efektivně nezaměstnanost snižovat?

Celosvětová krize způsobila, že se fronta lidí ucházejících se o zaměstnání neustále prodlužuje. V lednu letošního roku se míra nezaměstnanosti vyhoupla na 9,8 procenta a o jedno volné místo se ucházelo přes 18 lidí. Bez práce bylo 574 226 lidí. Jejich počet byl o 35 tisíc vyšší než na konci předchozího měsíce. V porovnání s lednem roku 2009 byla však fronta delší téměř o 180 tisíc nezaměstnaných. Z údajů Ministerstva práce a sociálních věcí vyplývá, že najít si práci je, v současné době, vůbec nejtěžší v novodobé historii Česka. Podle analytických odhadů nezaměstnanost v prvním čtvrtletí letošního roku dál poroste, a to až na desetiprocentní hranici.

Máte slovo s Michaelou Jílkovou – diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka", na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího diskusního pořadu Máte slovo, vysílaného ve čtvrtek 18. 3. na ČT1 od 21:45 hodin. Debatovat může přijít každý, kdo se nestydí za svůj názor – stačí se přihlásit na tel. čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz.