Hlavní navigace

ČT1 – Máte slovo na téma: Novela zákoníku práce

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 2. 6. v přímém přenosu na Jedničce od 21:25 Máte slovo s moderátorkou Michaelou Jílkovou, Jaromírem Drábkem, Janem Wiesnerem, odbory, zaměstnavateli a zaměstnanci tváří v tvář problému: Novela zákoníku práce. Přísnější pravidla pro zaměstnance!

Sdílet

Novela zákoníku práce – jaké jsou zásadní navrhované změny a koho se dotknou? Ale co to bude znamenat pro zaměstnance? Nastanou jim příští rok ještě krušnější chvíle než dřív? A budou mít vůbec ještě nějaká práva? Nejen o tom bude Michaela Jílková diskutovat s ministrem práce a sociálních věcí Jaromírem Drábkem, viceprezidentem Hospodářské komory ČR Janem Wiesnerem, odbory, zaměstnavateli a zaměstnanci.

Ministerstvo práce a sociálních věcí připravilo novelu zákoníku práce, jejíž účinnost se předpokládá od 1. 1. 2012. Spokojeni jsou zaměstnavatelé, kteří starému zákoníku práce vyčítali přílišnou benevolenci směrem k zaměstnancům. Tentokrát by to mělo být naopak. Ministerstvo práce a sociálních věcí námitky a připomínky zaměstnavatelů v novele zohlednilo. Ke změnám by mělo dojít například ve výši odstupného nebo v možnostech propouštění. Změny by také mohly být pro firmy motivační k nabírání lidí na dobu neurčitou.

Máte slovo s Michaelou Jílkovou – diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka", na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího diskusního pořadu Máte slovo, vysílaného ve čtvrtek 2. 6. na ČT1 od 21:30 hodin. Debatovat může přijít každý, kdo má odvahu říct veřejně svůj názor – stačí se přihlásit na tel. čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz. Své názory můžete posílat také formou SMS ve tvaru: MS mezera TEXT ZPRÁVY na telefonní číslo: 906 06 09.