Hlavní navigace

ČT1 – Máte slovo s M. Jílkovou na téma: Odejdou lékaři, nebo jen vydírají?

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 17. 2. na Jedničce od 21:45 Máte slovo s Michaelou Jílkovou, Martinem Engelem, Milošem Volemanem, Markem Šnajdrem, Romanem Krausem a diváky tváří v tvář problému: Kdo nejvíce doplatí na výzvu „Děkujeme, odcházíme“?

Sdílet

Po těžkém úrazu páteře a pobytu v nemocnici se Michaela Jílková opět po 14 dnech vrací na obrazovku. „Byť budu mít berle a korzet, věřím, že diváci budou spokojeni. Dostala jsem stovky ohlasů, že divákům Máte slovo chybí, a proto je nechci zklamat. Všem děkuji za podporu," říká moderátorka. V přímém přenosu bude na téma „exodus“ lékařů diskutovat s MUDr. Martinem Engelem, MUDr. Milošem Volemanem, poslancem Markem Šnajdrem a ředitelem FN Brno MUDr. Romanem Krausem, MBA.

Lékaři dlouhodobě poukazují na situaci ve zdravotnictví: na špatný systém ohodnocování a vzdělávání, na hospodaření s penězi a korupci, na vztah s pojišťovnami, zejména VZP. Jejich trpělivost přetekla loni v březnu, kdy zahájili výzvu „Děkujeme, odcházíme“. Podepsalo ji již více než 5 000 lidí. Lékaři chtěli donutit vládu ke krokům, které situaci ve zdravotnictví zlepší. Jednání mezi ministrem a odboráři, zastupujícími lékaře, jsou na programu skoro každý den. Stanovisko lékařů rozdělilo veřejnost na dva tábory. Jedni jim fandí, druhým jejich postoj připomíná vydírání. Je jejich protest legitimní? A kdo na něj nejvíce doplatí? Zatím se obě strany dohodly na společném memorandu, jež má zabránit odchodu doktorů z nemocnic. Podepíšou je, pokud s podmínkami v kompromisním dokumentu bude vláda i odboráři souhlasit. Nespokojení lékaři pak ukončí protest a začnou stahovat své výpovědi. Zda odbory vyzvou lékaře ke stažení výpovědí, se dozvíme ve středu 16. února…

Máte slovo s Michaelou Jílkovou – diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka", na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího diskusního pořadu Máte slovo, vysílaného ve čtvrtek 24. února na ČT1 od 21:45 hodin. Debatovat může přijít každý, kdo se nestydí za svůj názor – stačí se přihlásit na tel. čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz. Své názory můžete posílat také formou SMS ve tvaru: MS mezera TEXT ZPRÁVY na telefonní číslo: 906 06 09.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).