Hlavní navigace

ČT1 – Máte slovo na téma: Politikem kvůli moci a penězům?

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 28. dubna v přímém přenosu na Jedničce od 21:25 hodin Máte slovo s moderátorkou Michaelou Jílkovou, Vítem Bártou, Pavlem Bémem a Jiřím Paroubkem tváří v tvář problému: Opravdu politikům záleží na blahu naší země, jak hlásají? Proč se tedy podle toho nechovají?

Sdílet

Jde politikům více o vlastní prospěch, nebo o blaho země? A proč vůbec vstupují do politiky? O tom bude Michaela Jílková diskutovat s bývalým ministrem dopravy, poslancem Vítem Bártou, bývalým pražským primátorem, poslancem Pavlem Bémem a bývalým premiérem, poslancem Jiřím Paroubkem.

Lidem zůstává rozum stát. Co si mají o politickém dění na naší politické scéně myslet? Podle březnového průzkumu CVVM se 80 % občanů domnívá, že se vstupuje do politiky kvůli moci a penězům. Kauzy, které v současné době hýbou českou politikou, mají velmi osobní rovinu. Politici se veřejně přiznávají k záměrným lžím. Za jejich slovník by se nemusel stydět ani ten nejotrlejší dlaždič. Jedni úplatky dávají, druzí je berou. Navzájem si „podrážejí nohy“, nechávají se sledovat. Sesazují se z veřejných funkcí a pro ty sesazené se vytvářejí funkce nové. A to pár měsíců po volbách, kdy politické strany slibovaly změny, které povedou k lepšímu. Ve chvíli, kdy by první a jedinou prioritou politiků měly být smysluplné reformy, aby se Česká republika už konečně odrazila ode dna a začal se umořovat státní dluh.

Máte slovo s Michaelou Jílkovou – diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka", na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího diskusního pořadu Máte slovo, vysílaného ve čtvrtek 5. 5. na ČT1 od 21:25 hodin. Debatovat může přijít každý, kdo má odvahu říct veřejně svůj názor – stačí se přihlásit na tel. čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz. Své názory můžete posílat také formou SMS ve tvaru: MS mezera TEXT ZPRÁVY na telefonní číslo: 906 06 09.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).