Hlavní navigace

ČT1: Máte slovo s M. Jílkovou na téma Stát se topí v dluzích! – 1. 4.

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 1. 4. na ČT1 od 21:45 Máte slovo živě s M. Jílkovou tváří v tvář problému: Stát se topí v dluzích! Pozvání do studia přijali poslanec a místopředseda ODS Petr Nečas a předseda Svazu odborářů služeb a dopravy Jaromír Dušek.

Sdílet

V přímém přenosu se bude moderátorka Michaela Jílková společně se svými hosty zamýšlet nad tím, zda hrozí v budoucnu naší zemi bankrot. Zmrazené platy, reforma důchodů, nižší mateřská a přísnější sociální dávky – je to cesta k ozdravení naší ekonomiky? Mají lidé ještě kde ušetřit? Jak hospodaří politici s našimi penězi?

Státní dluh dosáhl závratné částky a politické strany se v předvolebních slibech předhánějí, kdo bude lepším hospodářem. Určitě ale všichni velmi dobře vědí, že by se mělo šetřit. Otázkou ale zůstává, kde začít. Politici ODS odpovídají, že nebude na vyšší důchody, musí dojít k reformě penzijního systému a apelují na obyvatele Česka, aby se o sebe na stáří postarali sami. Chtějí, aby se podporoval soukromý sektor, kde by se vytvářela nová pracovní místa a zásadně chtějí omezit sociální dávky.

Máte slovo s Michaelou Jílkovou – diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka", na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího diskusního pořadu Máte slovo, vysílaného ve čtvrtek 8.4. 2010 na ČT1 od 21:45 hodin. Debatovat může přijít každý, kdo se nestydí za svůj názor – stačí se přihlásit na telefonním čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz.