Hlavní navigace

ČT1: Máte slovo na téma Jaký je skutečný stav naší armády?

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 16. 6. na Jedničce od 21:25 Máte slovo s moderátorkou Michaelou Jílkovou, Alexandrem Vondrou, Vlastimilem Pickem, Petrem Hulinským, Milošem Balabánem a diváky tváří tvář problémům Armády České republiky.

Sdílet

Ochrání nás armáda v případě potřeby? Jaký je její skutečný stav? Máme finance na to, abychom platili zahraniční mise? Nejen o těchto otázkách bude v přímém přenosu moderátorka Michaela Jílková diskutovat s ministrem obrany Alexandrem Vondrou, armádním generálem Vlastimilem Pickem, místopředsedou Výboru pro obranu a bezpečnost PSP ČR Petrem Hulinským, vedoucím Střediska bezpečnostní politiky CESES FSV UK PhDr. Milošem Balabánem a občany.

Armáda má zajistit bezpečnost a ochranu našeho státu. Všichni vědí, že akceschopnost a technická vybavenost armády spolyká hodně peněz. V současné situaci, kdy se šetří, kde se dá, zbude z armády bez navýšení rozpočtu v roce 2020 pouze torzo. Bílá kniha obrany z dílny příslušného ministerstva pod vedením Alexandra Vondry je zrcadlem ukazujícím skutečný stav armády. Co trápí laickou i odbornou veřejnost? Diskutuje se nad zásadní otázkou, zda je naše armáda skutečně akceschopná a potřebná. Také se vynořuje řada otazníků nad zahraničními misemi, zvláště v době, kdy dojde ke ztrátám na životech. Také konkurenceschopnost armády na trhu práce klesá v souvislosti s tím, že dochází ke zdanění výsluh a příspěvků na bydlení. Vojáci stárnou, odcházejí a noví adepti se do armády nikterak nehrnou.

Máte slovo s Michaelou Jílkovou – diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka", na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího diskusního pořadu Máte slovo, vysílaného ve čtvrtek 23. 6. na ČT1 od 21:25 hodin. Debatovat může přijít každý, kdo má odvahu říct veřejně svůj názor – stačí se přihlásit na tel. čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz. Své názory můžete posílat také formou SMS ve tvaru: MS mezera TEXT ZPRÁVY na telefonní číslo: 906 06 09.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).