Hlavní navigace

ČT1: Máte slovo na téma Vyšší zdanění loterií a hazardu – 10. 11. živě

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 10. listopadu na Jedničce od 21:25 hodin Máte slovo v přímém přenosu s Michaelou Jílkovou, Vítem Bártou, Markem Hermanem, Václavem Krásou, Robertem Změlíkem a dalšími hosty tváří v tvář problémům: Proč se chystá novela loterijního zákona? Komu mají být určeny peníze z hazardu? Budou z nich mít konečně užitek občané měst a obcí? Zasadí tato novela smrtící ránu zdravotně postiženým, mladým sportovcům a uměleckým projektům?

Sdílet

Nejen o těchto otázkách bude moderátorka Michaela Jílková diskutovat 10. 11. 2011 na ČT1 od 21:25 hodin s poslancem Vítem Bártou, výkonným předsedou Asociace provozovatelů kursových sázek Markem Hermanem, s předsedou Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václavem Krásou, olympionikem a signatářem petice Hvězdy nepadají z nebe Robertem Změlíkem a dalšími hosty.

Dlouho očekávaná novela loterijního zákona dává naději, že peníze z hazardu nepotečou podivnými „penězotoky“ kamsi do neznáma. Novela, která by měla platit od ledna 2012, navrhuje, aby loterijní společnosti odváděly 20 % zisku. Měl by jít do státní kasy a obcím. Stát si má novým zdaněním přijít až na 7 miliard korun. Je správné těmito penězi látat díry ve státním rozpočtu? Tak zní výhrada neziskových organizací, sportovců a umělců, kterým se sníží příjmy. Novela by měla totiž znamenat konec různým pokoutným „neziskovkám“ a „dobročinným“ společnostem. Je ovšem mnoho charitativních projektů, které budou muset bez peněz z hazardu skončit, i když jsou efektivní!

Máte slovo s Michaelou Jílkovou – diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka", na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

V den státního svátku ve čtvrtek 17. listopadu 2011 Česká televize diskusní pořad Máte slovo nevysílá. Před koncem pořadu moderátorka tedy vyhlásí téma pořadu vysílaného za čtrnáct dní – ve čtvrtek 24. 11. na ČT1 od 21:25 hodin. Debatovat může přijít každý, kdo má odvahu říct veřejně svůj názor – stačí se přihlásit na telefonním čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailu: mateslovo@ces­katelevize.cz. Své názory můžete posílat také formou SMS ve tvaru: MS mezera TEXT ZPRÁVY na telefonní číslo: 906 06 09

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).