Hlavní navigace

ČT1: Máte slovo na téma Vzpoura vězňů – 3. 11. živě

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 3. listopadu na Jedničce od 21:30 hodin Máte slovo v přímém přenosu s Michaelou Jílkovou, Jiřím Pospíšilem, Jiřím Treglerem, Jaroslavem Ortmanem, Jiřím Večeřou tváří v tvář problémům: Proč se chystala vzpoura ve věznicích? Jsou podmínky ve věznicích tak katastrofální, že by vězni měli být odškodňováni? Je jediným řešením navýšení finančního rozpočtu vězeňské služby?

Sdílet

Nejen o těchto otázkách bude moderátorka Michaela Jílková diskutovat 3. 11. 2011 na ČT1 od 21:30 hodin s ministrem spravedlnosti Jiřím Pospíšilem, generálním ředitelem Vězeňské služby ČR Jiřím Treglerem, advokátem Jaroslavem Ortmanem, bývalým vězněm a členem Berdychova gangu Jiřím Večeřou a dalšími hosty.

Minulý měsíc odhalila vězeňská služba chystanou vzpouru v pěti českých věznicích. Měla upozornit na špatné podmínky, které – podle vězňů – ve věznicích panují. Přesto, že se neuskutečnila, vyvolala mezi odsouzenými lavinu stížností a soudních sporů. Vězňové si stěžují zejména na přeplněnost věznic, nedostatečnou hygienu, šikanu, nehumánní chování dozorců i nedostatek jídla. Za to, co museli a musejí snášet, žádají někteří z vězňů statisícová odškodnění. Ministerstvo spravedlnosti žádná porušování zákona nepřipouští a konečné rozhodnutí nechává na soudu.

Máte slovo s Michaelou Jílkovou – diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti.

Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka", na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho. Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího diskusního pořadu Máte slovo, vysílaného ve čtvrtek 10. 11. na ČT1 od 21:25 hodin. Debatovat může přijít každý, kdo má odvahu říct veřejně svůj názor – stačí se přihlásit na telefonním čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailu: mateslovo@ces­katelevize.cz. Své názory můžete posílat také formou SMS ve tvaru: MS mezera TEXT ZPRÁVY na telefonní číslo: 906 06 09.